..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > CEP TELEFONLARI BÖLÜMÜ > CEP TELEFONLARI > Diğer Markalar
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Unlock ile İlgili Sorular ve Cevapları
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
353

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 08.07.11, 14:42   #1
_DéNiZ_
V.İ.P. ÖZEL ÜYE

_DéNiZ_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 11872
Nereden: Bodrum
Yaşım: 30
Konular: 62
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 14
Rep Puanı : 30
Rep Seviyesi : _DéNiZ_ is on a distinguished road
Aktivite
Level: 8 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 179
Güç: 28 / 6821
Tecrübe: 18%

İletişim
Standart Unlock ile İlgili Sorular ve Cevapları

iPhone 4 ile İlgili Sorular ve Cevaplar

Soru : iPhone 4 ün unlock durumu nedir?
Cevap : iPhone 4 kullanıcıları için yazılımsal unlock da yeni bir gelişme yok ancak Gevey ile unlock yapılabilmektedir.

Soru : Gevey Hakkında Ayrıntılı Bilgiye Nerden Ulaşabilirim ?
Cevap : gevey hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Soru : iPhone 4 ün unlock edilebilen basebandi hangisidir ?
Cevap : iPhone 4 kullanıcıları 01.59 basebandini ultrasn0w ile unlock edebilirler.

Soru : iPhone 4 ün 02.10.04, 03.10.01 yada 04.10.01 basebandleri için unlock ne zaman çıkacak ?
Cevap : Dev Team den MuscleNerd 4.2.5 yada 4.3 ( en son hangi fw çıkacaksa) çıkmadan unlock yayınlanamayacağı belirtilmişti ancak sorundan yapılan açıklamalarla bunun çok zor olacağı anlaşıldı. Gevey kullanarak bu baseband kullanıcıları şu an cihazlarını kullanabilmektedir.

iPhone 3G/3Gs ile İlgili Sorular ve Cevaplar

Soru : Su an ki basebandim parantez içindekilerden biriyse ne yapmam gerek ? (04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04 ve 06.15.00).
Cevap : Şu anki ultrasn0w sizin basebandinizi desteklemektedir sadece ultrasn0w u kurmanız yeterlidir.

Soru : Su an ki basebandim parantez içindekilerden birisi ve ben üst versiyon fw lere geçmek istiyorum ne yapmalıyım ? (04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04).
Cevap : Bu baseband olması güzel su an bu basebandi korumanız gerek bundan dolayı asla orjinal kurmayın daima custom fw yada çıkarsa 3G&3Gs ler için başka baseband koruma yöntemlerini kullanın.

Soru : Su an ki basebandim parantez içindekilerden biriyse ne yapmam gerek ? (05.14, 05.15 veya 05.16).
Cevap : Şu anki ultrasn0w sizin basebandinizi desteklememektedir eğer riskleri kabul ederseniz 06.15 ( ipad 3.2.2 fw sinin basebandi ) basebandine yükseltip ultrasn0w ile unlock yapabilirsiniz.

06.15 Basebandi ile İlgili Sorular ve Cevaplar

Soru : Bu 06.15 olayı neden çıktı ?
Cevap : Anladığım kadarıyla AT+XAPP yöntemiyle unlock yapılıyor ancak bu yöntem yeni basebandlerde devre dışı oldu ve birden ipad 3.2.2 basebandinin buna karşı savunmasız olduğu ve 3G/3Gs lere tam uyumlu olduğu keşfedildi.Bunun üzerine bu yöntem uygulandı.

Soru : Herkes basebandini 06.15 e yükseltmek zorunda mı ?
Cevap : Hayır bu işlem 3G/3Gs i 05.14 yada 05.15 basebandine sahip kişiler için yapılmıştır.

Soru : Peki bu olayın riskleri nelerdir?
Cevap : Öncelikle servise götürdüğünüzde bu kolayca tespt edilip garantiniz iptal edilebilir.İkinci bir daha orjinal fw kuramazsınız hata alırsınız.Ve bu olayın geri dönüşü yok.

Soru : Basebandimi nasıl 06.15 yapabilirim ?
Cevap : Forum da iki tane anlatım mevcuttur bununla ilgili ;
ww.uydulife.tv
_DéNiZ_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)