..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > HABER BÖLÜMÜ > HABERLER > Türkiye'den Haberler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Sıfır araba aldığı gün bozuk far cezası yedi
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
254

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 14.11.10, 09:04   #1
colorheat
V.İ.P. ÖZEL ÜYE

colorheat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 7499
Konular: 202
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 14
Rep Puanı : 57
Rep Seviyesi : colorheat will become famous soon enough
Aktivite
Level: 14 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 349
Güç: 85 / 13915
Tecrübe: 96%

İletişim
Standart Sıfır araba aldığı gün bozuk far cezası yedi

İzmir'de 47 bin liraya 2011 model Toyota marka otomobil satın alan sürücü, aracını bayiden aldığı günün akşamında "Farlarının az yandığı" gerekçesiyle trafik polisi tarafından 62 TL trafik cezası yedi. Yediği ceza karşısında şaşkına dönen sürücü, ilk kez trafiğe çıktığı otomobilinin keyfini yaşayamadan neye uğradığını şaşırdı. İzmir'de özel bir şirkette çalışan Emin Koyuncu, haksız yere ceza yediğini söyleyerek bu duruma tepki gösterdi. Koyuncu, "Yıllardır araç kullanıyorum. Farlar gayet normal yanıyordu. Firması tarafından her türlü kontrolden geçirilerek trafiğe çıkan araç, polis kontrolünden geçemedi. Polis memuru farların az yandığını bahane ederek ceza yazdı. Hatanın polisten mi, üretici firmadan mı kaynaklandığının bir an önce ortaya çıkmasını istiyorum" dedi.
Emin Koyuncu, dün saat 14.00 sıralarında 47 bin lira karşılığında 35 HA 3946 plakalı 2011 model Toyota marka otomobil alarak trafiğe çıktı. Otomobili aldığı günün akşamında evine giden Koyuncu'yu, Bornova ilçesi Mustafa Kemal Caddesi Vergi Dairesi önünde trafik uygulaması yapan polis ekipleri durdurdu. Kontrol yapan ekipler, sürücüye "Farların az yanıyor" diyerek Karayolları Trafik Kanunu'nun 30/1A maddesi olan, "Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanmak" suçundan 62 TL ceza yazdı.
Koyuncu, ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını kaydetti. Sıfır kilometre bir otomobil aldığına pişman olduğunu söyleyen Emin Koyuncu, "Haksız yere ceza yediğime inanıyorum. Suçum olsa hakettim derim sesimi bile çıkarmam ama trafik polisi 3 yıl sonra vizeye girecek aracın farlarının az yandığını bakışlarıyla anlayıp ceza yazdı. Bu işte ya üretici firmadan ya da cezayı yazan polisten kaynaklanan bir hata var. Gerçeğin ortaya çıkması için firmaya başvuruda bulunacağım. Polislere de farların nasıl yandığını gösterebilirim. Hatanın kimde olduğunun bir an önce ortaya çıkmasını ve mağduriyetimin giderilmesini istiyorum" şeklinde konuştu
ww.uydulife.tv
colorheat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)