..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > SPOR BÖLÜMÜ > FUTBOL DÜNYASI > Diğer Klüpler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Sağlam: "Sezonun en önemli maçı"
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
335

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 11.02.11, 22:08   #1
kaptan-8

kaptan-8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 9499
Nereden: Adana
Konular: 6809
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 570
Rep Seviyesi : kaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to all
Aktivite
Level: 63 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 313 / 1568
Güç: 3139 / 61343
Tecrübe: 75%

İletişim
Standart Sağlam: "Sezonun en önemli maçı"

Spor Toto Süper Ligi'nin 21'inci haftasında deplasmanda Eskişehirspor ile karşılaşacak olan Bursaspor'un

Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı, takımın son durumu ve Eskişehirspor maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sağlam, "Bu hafta zirve yarışında çok önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Eskişehirspor ve Gaziantepspor karşılaşmalarının ligin zirvesiyle alakalı yerimizi de belli edebilecek, bize bu yarış içinde sonraki haftaların temelini oluşturabilecek çok önemli 2 karşılaşma oynayacağız. 2 karşılaşmadan alınacak galibiyetler bize avantaj sağlayacak ve bu yarışta bizim rakiplerimize karşı avantajlı duruma geçmemizi sağlayacak. Eskişehirspor karşılaşması sezonun en önemli karşılaşması. Hedefimiz gereği bu karşılaşmadan kesinlikle 3 puanla ayrılmayı düşünüyoruz. İç saha avantajını Galatasaray ve Sivasspor maçlarında çok iyi kullanıp, rakibimiz Trabzonspor'un puan kaybetmesi, Fenerbahçe ve Kayserispor'un gelmesi bu dört takım için zirveyi önemli hale getiriyor. bir hafta lider olurken, haftanın sonunda 3'üncülüğe düşebiliyorsunuz. O yüzden her karşılaşmadaki puanlar çok önemli hale geldi. İşin sıkıntılı tarafı, sezon başında bu maçı kaybedeyip uzun maraton var, telafi ederiz beklentisi, tamamen yerini oynanan karşılaşmalardan sonra telafi edilemeyecek duruma soktu. Kaybedilecek puanların telafisi zor olan haftalara girdik" dedi.

"KARŞIMIZDA ÇOK CİDDİ RAKİP VAR"

Eskişehirspor maçının zorlu geçeceğini belirten Sağlam, "Karşımızda çok ciddi bir rakip var. Şehir yapısı ve futbola bakışları bizimle örtüşen bir futbol şehri. Özellikle Bülent Uygun'un gelmesinden sonra daha istikrarlı bir havaya büründüler. Uzun zamandır mağlup olmuyorlardı. Geçtiğimiz hafta Galatasaray maçında mağlup oldular. Şu anda Gaziantepspor ve İstanbul Büyükşehir ile beraber ligin üst kısmını zorlayacak takım olduklarını söyleyebiliriz. Bizim karşılaşmayı onlar da dönüm maçı olarak değerlendireceklerdir. Geçtiğimiz sezonun şampiyonunu yenmek ve o motivasyonla bundan sonraki haftalrada avantaj elde etmek isteyeceklerdir. Çok önemli oyunculara sahipler. Bu beklentiler doğrultusunda iki takımı yan yana koyunca haftanın izlenmeye değer karşılaşması olarak ortaya çıkacaktır. Mutlaka futbolun doğrularını sahaya yansıtıp bize önümüzdeki haftaya moral sağlayacak ve önemli avantaj teşkil edecek 3 puanı almak için çaba göstereceğiz" diye konuştu.

"OYUNCULARIMIZ SORUMLULUK ALACAK"

Futbolcularının da işin ciddiyetini kavramalarını gerektiğini belirten Sağlam, "Oyuncularımızdan bunu her fırsatta istiyoruz. Onlar da daha çok sorumluluk alıp, işin ciddiyetini kavramaları gerekiyor. Zaman zaman sıkıntılar yaşasak da, son dönemde özellikle Sivasspor ve Galatasaray karşılaşmalarında takımın kazanma isteği ve arzusu üst seviyedeydi. Ligde kolay da maç oynanmıyor. Altta küme düşme, yukarıda zirve mücadelesi bir bakıyorsunuz ligdeki her takımın bir hedefi var. Şu maç çok iyi olmadı, rakibe pozisyon verdik gibi eleştirilerin de bu doğrultuda hoşgörüyle yapılması en büyük beklentimiz. Devre arasında çok iyi takviye yapan takımların bile çok kolay kazanamadıklarını, bu takım zayıf denen takımların artık ligin iyi gösterilen takımlarına karşı çok ciddi anlamda direnç gösterdiğine de tanık oluyoruz. Bundan sonraki dönemde bu karşılaşmaları üst seviyede yaşaması gerekecek" şeklinde konuştu.

"18 OLUŞTURURKEN SIKINTI YAŞIYORUZ"

Takıma katılan takviyelerle kadroda genişlik olduğunu ifade eden başarılı teknik adam, "Takımımızda İsmail Haktan'ın milli maçta bir sakatlığı var. Onun dışında sakat ve cezalı oyuncumuzun olmaması bizim adımıza olumlu bir durum. Miller'ın da İskoçya'dan sağlam gelmesi bizi sevindirdi. Ufak tefek sıkıntıları olan arkadaşlarımız var ama maça kadar hepsinin hazır olacağını düşünüyoruz. bu durum takım açısından iyi ama hoca açısından 18 yapmak zor olabiliyor. Bizim adımıza biraz sıkıntılı bir durum. Geçen hafta 19'a indirdik, 2 günde 18'e kadroyu indiremedik. Ben buradan özellikle başkanımız İbrahim Yazıcı'ya çok teşekkür etmek istiyorum. Bizi bu sıkıntıya onlar soktular. Devre arasında yaptıkları takviyelerle, maddi anlamda bütçeyi zorlayarak önemli isimleri kadroya katmaları, genç arkadaşları kadroya katmaları bizim adımıza kadro zenginliğini oluşturdu" dedi.

"HİÇBİR 3 PUAN İNSAN HAYATINDAN ÖNEMLİ DEĞİL"

Taraftarlara da maç öncesi mesaj veren Sağlam, "Hiç bir 3 puan, hiç bir kupa ve hiçbir şampiyonluk insan hayatından değerli olamaz. Taraftarlarımızın bu şekilde değerlendirmelerini düşünüyorum ve Eskişehirspor ile Bursaspor arasındaki dostluk son dönemde sıkıntıya girdi. ben kendi taraftarlarımızdan şunu istiyorum, desteklemeye gelecek taraftarların şampiyon takımın taraftarına uygun şekilde gelip, destekleyip, maçtan sonra da kazandığımız zaman incitmeden tekrar buraya dönmeleri beklentimiz. Geçtiğimiz hafta küfürü hiç duymadık diyebiliriz. Aynı olgunluk ve anlayışı Eskişehir'de de göstereceklerine inanıyorum" diye konuştu.

"BENİ İLGİLENDİRMİYOR"

Bir basın mensubunun Beşiktaş Teknik Direktörü Schuster'in, "Bursaspor kadar bizim de şansımız var?" değerlendirmesi ile ilgili yönelttiği soruyu yanıtlayan Sağlam şu cevabı verdi; "Onları bağlayan açıklamalar. Beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren tek şey Eskişehirspor maçını nasıl kazanır, nasıl zirveye çıkarım. Bunu İstanbul Büyükşehir Belediyespor da söyleyebilir. beni çok fazla ilgilendirmiyor"

DHA
ww.uydulife.tv

----------------------------------
Sungate Titan Full HD İptv

42.0°E-39.0°E-46.0°E-19.2°E-16.0°E-13.0°E-9.0°E7.0°E4.9°0.8°W

kaptan-8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)