..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > HABER BÖLÜMÜ > HABERLER > Türkiye'den Haberler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Oğlumuzu şehit verdik gururluyuz, ama...'
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
338

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 05.01.11, 09:01   #1
colorheat
V.İ.P. ÖZEL ÜYE

colorheat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 7499
Konular: 202
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 14
Rep Puanı : 57
Rep Seviyesi : colorheat will become famous soon enough
Aktivite
Level: 14 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 349
Güç: 85 / 13921
Tecrübe: 96%

İletişim
Standart Oğlumuzu şehit verdik gururluyuz, ama...'

Şehit ailesinin madalya ve maaş talebine ret.
* 2009 yılında mühimmat patlaması sonucu şehit olan 4 askerden biri; Bahadırhan Solak'ın ailesinin madalya ve maaş taleplerine "ret" cevabı verildi.

* Hem madalya hem de maaş için son çare mahkeme kapısına dayanan Solak'ın ailesi tepkili.

Baba Solak:

"Olayın mühimmat patlaması sonucu meydana gelmesini ve benim de emekli maaşı aldığım gerekçe gösterilerek, madalya verilmedi şehit maaşı bağlanmadı"

Hakkari Yüksekova'da 13 Temmuz 2009 günü görev yaparken mühimmat patlaması sonucunu hayatını kaybeden askerlerden Bahadırhan Solak'ın ailesi kendilerine şehit maaşı bağlanmadığını ve şehit madalyası verilmediğini belirterek duruma tepki gösterdi.

"ŞEHİT OLACAĞINI RÜYAMDA GÖRMÜŞTÜM"

Doğan Haber Ajansı'na konuşan Baba Mehmet Solak, olayın mühimmat patlaması sonucu meydana gelmesini ve kendisinin de emekli maaşı alması gerekçe gösterilerek şehit maaşı bağlanmadığını ileri sürdü. .

Oğlunun şehit olacağını iki ay önce rüyasında gördüğünü söyleyen baba Mehmet Solak "Şehit ailesi olduğuma dair bir kartım ve madalyam yok. SGK'nın bu tutumu bizi yaralamıştır. Şehitlik maaşı bağlanmadı. Kimlik verilmedi. Kaymakamlık bir yere davet ediyor, gidiyoruz siz kimsiniz diye soruyorlar, şehit ailesiyiz ama bunu gösteren bir kimlik yok. Bu durum zorumuza gidiyor. SGK ya maaş bağlanması için müracaat ettik. Ankara'ya yönlendirdiler, Ankara'da ise bize maaş bağlanamayacağını söylediler. Gerekçe olarak da olayın mühimmat patlaması olduğunu söylediler, ayrıca benim emekli maaşım ve evimin olmasını gerekçe gösterdiler. Şu anda askeri makamlar bizim oğlumuzu şehit sayıyorlar fakat sivildekiler şehit saymıyorlar. Gerekli yerlere yasal müracaatlarımızı avukatımız aracılığıyla yaptık. 7-8 aydır müracaat devam ediyor ama henüz bir şey belli değil" dedi.

Zaman zaman konuşmakta güçlük çeken acılı baba "Haplarla yaşıyoruz. Şehit maaşıyla durumumuz iyi olacaktı hem de gururlanacaktık şehidimiz var diye şimdi neyimiz var bizim? Ben onu soruyorum Hükümete Devlete Millete kime sorulacaksa? Ben paranın peşinde de değilim, ben bütün varlığımı vereyim çocuğumu bana geri versinler. Ama bir madalyam olursa şehit verdim benim oğlum şehit diyebilirim. Şehit verdim gururlanıyorum şimdi maaş bağlanmayacak kimlik verilmeyecek bir de madalya verilmeyecek dendi, beni bir daha öldürdüler. Bir de şimdi canımı alsalar ne olur" diye konuştu.

Acılı anne Binnaz Solak ise evimizin neşesini kaybetik "ben de maaş bağlanmasını istiyorum" diye konuştu.

AVUKATTAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak telefonla bilgi aldığımız ailenin avukatı Halil Öztürk, SGK'nın vakayı "vazife malülü" olarak değerlendirdiğini ve Baba emekli maaşı aldığı için de SGK tarafından maaş bağlanmadığını söyledi. .

İNEĞİN UZAKLAŞTIRILMASI İÇİN GÖREVLENDİRİLMİŞLERDİ

Yüksekova Bayraktepe'de 2009 yılında meydana gelen olay askeri kayıtlara "emir dışı hereket" ve "yasak fiileri yapmak" olarak geçmişti. Tutanaklara göre Bahadırhan Solak'ın da aralarında bulunduğu 4 kişilik personel askeri bölgeye giren bir ineği uzaklaştırmak için görevlendirilmiş, bu sırada arazide buldukları mühimmat infilak etmiş ve 4 asker şehit olmuştu.
ww.uydulife.tv

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)