..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > CEP TELEFONLARI BÖLÜMÜ > CEP TELEFONLARI > LG
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
LG G3 D855 En Basit Yoldan ROOT etme
Konudaki Cevap Sayısı
1
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
539

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 27.09.14, 22:15   #1
yergun_002

yergun_002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 3
Nereden: adıyaman
Konular: 2447
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 862
Rep Seviyesi : yergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 53 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 132 / 1324
Güç: 1901 / 62721
Tecrübe: 97%

İletişim
Standart LG G3 D855 En Basit Yoldan ROOT etme

2013 yılına damga vuran telefonlardan biri olan LG G2, tanıtımı üzerinden bir yılı aşkın süre geçmesine rağmen hala popülerliğini koruyan modellerin başında geliyor. 32GB’lik sürümü 1.200-1.250 lira seviyesine gerileyen telefon, geçtiğimiz yıl da fiyat/performans noktasında diğer amiral gemisi modellerin arasından sıyrılmıştı.
LG yaklaşık bir yıl sonra G3 modelini duyurdu. G2’nin tasarımını büyük oranda devam ettirilirken, teknik özellikler noktasında da kayda değer bir gelişim sağlandı. LG G3’le birlikte Güney Koreli üretici arayüzde kökten bir değişime gitti. Daha modern, zarif, basit ve pastel renklerin ön planda olduğu bir arayüz benimseyen LG’nin G3’te Optimus arayüzünü bir hayli sadeleştirdiğini gördük.
LG G3’ün kullanıcılarla buluşmasının ardından yeni arayüzün LG G2’ye uyarlanması pek de zor olmadı. Geliştiriciler kısa süre içerisinde G3’teki yazılımsal tüm içerikleri G2’ye taşımayı başardı. Kısa süre içerisinde G2’yi G3 yapan ROM’un yükleme talimatını sizlere aktaracağız, ancak öncesinde LG G2’ye bazı müdahalelerde bulunmamız gerekiyor.
Bildiğiniz gibi mobil cihazlara özel ROM’lar yükleyebilmek için özel bir Recovery modunun (TWRP, CWM vb) kurulması gerekiyor. Bu modlar sayesinde telefonun sistemini yedekleyebilir, telefon için hazırlanan ZIP uzantılı tüm dosyaları yükleyebilirsiniz.
Bu yazımızda LG G2’ye TWRP Recovery modunun nasıl kurulduğunu anlatmaya çalışacağım. İlk olarak yapacağınız bu işlemin telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkardığını hatırlamak istiyorum. Yükleme talimatı esnasında hatalı bir işlemde telefonunuzun yazılıma sorun verebilirsiniz. Lütfen bu durumu bilerek işlemleri yapmaya kalkışın. İki farklı yükleme talimatı aktarıyoruz.
Yükleme Talimatı 1

1. Adım: Towelroot uygulamasını ya da indirerek LG G2'nin hafızasına atıyoruz.
2. Adım: Telefonunuzda "Ayarlar> Güvenlik> Bilinmeyen Kaynaklar" özelliğini aktif duruma getirin.
3. Adım: Telefonuzda bulunan Dosya Yöneticisi ya da üçüncü parti bir dosya yönetisi yardımıyla "Towelroot" uygulamasını yükleyin. "Google bu uygulamayı yüklememenizi önerir" şeklinde bir uyarı karşınıza çıkabilir. Siz "yine de yükle" seçeneğini tıklıyorsunuz. Son olarak "make it ra1n" seçeneğini tıklıyarak LG G2'ye Root yetkisi kazandırıyoruz.

Root işleminin ardından şimdi TWRP Recovery modunun yüklenmesine sıra geldi.
4. Adım: ya da D802_AutoRec.apk uygulamasını indiriyoruz.
5. Adım: Uygulamayı indirdikten sonra telefon hafızasına atıyoruz. Root işleminde olduğu gibi indirdiğimiz dosyayı herhangi bir dosya yöneticisi aracılığıyla kuruyoruz.
6.Adım: Kurulum işleminde uygulama zaten bizi yönlendiriyor. Ekranda "Flash Recovery" butonunu tıkladıktan sonra LG G2'ye TWPR yükleme işlemi sonra eriyor. Dilerseniz yükleme sonrası hemen Recovery moduna geçersiniz ya da dilerseniz yüklemeden çıkabilirsiniz.
Recovery" butonunu tıkladıktan sonra LG G2'ye TWPR yükleme işlemi sonra eriyor. Dilerseniz yükleme sonrası hemen Recovery moduna geçersiniz ya da dilerseniz yüklemeden çıkabilirsiniz.

Yükleme Talimatı 2

1. Adım: TWRP recovery'i indirin. İndirdiğiniz ZIP'li dosyayı masaüstüne ya da burada oluşturduğunuz yeni bir klasöre çıkartın.
2. Adım: Ayarlar> Genel> Geliştirici Seçenekler bölümünden “USB hata ayıklama modunu” aktif duruma getirelim. Eğer Ayarlarda “Geliştirici seçenekleri mevcut değil ise; “Ayarlar> Telefon hakkında> Yazılım bilgileri> Yapım numarasına arka arkaya en az 7 defa tıklayın. "Geliştirici seçenekleri" şimdi görünecektir.
3. Adım: Ayarlar> Genel> Güvenlik menüsünde “Bilinmeyen kaynaklar” kısmını aktif duruma getirelim. Yine aynı bölümde “Uygulama Doğrula” seçeneğini de pasif duruma yani kapatalım.
4. Adım: Telefonu bilgisayara bağlayın ve bağlantı seçeneklerinden "yalnızca şarj et" seçeneği seçelim.
5. Adım: Masaüstüne çıkardığımız ZIP'li klasörde yer alan dosyalar içerisinde recovery.bat uygulamasını çalıştırın. 1 ve 2 şeklinde seçenekler karşınıza çıkacak. Klavyeden 2 diyerek Enter diyelim. Yükleme işlemini başlatmak için bir kez daha Enter’a basın. Yükleme işlemi sonunda Y ve N seçeneklerinden birini seçmeniz istenecek. Y’yi seçerseniz TWRP Recovery menüsüne geçiş yapar; N’yi seçtiğinizde ise telefon normal kullanım moduna geçiş yapar.
Not: Kısa süre içerisinde LG G2'yi G3'e çeviren özel ROM'un resimli yükleme talimatıyla karşınızda olacağız.

LG G2 TWRP Recovery Mod Kurulumu

Root edilmiş telefonlarda çok popüler ancak Team Win ekibinin geliştirdiği son zamanlarda dokunmatik olması ve diğer esnek özellikleri ile CW Recovery karşısında iyi bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Önemli özellikleri arasında EFS yedeklemesi yapılabilmesi, içerisinde dosya yöneticisi vasıtasıyla dahili ve harici bellekte işlem yapılabilmesini sayabiliriz.
Haziran 2014 itibariyle TWRP 2.7.1.0 sürümü yayındadır.
TWRP yüklemek için aşaıdaki adımları takip ediniz.
Bu işlem telefonun orijinal Recovery yöntemini değiştireceğinden telefon garantisi için sorun teşkil edebilir. Bu sorumlulukla bu işlemi yapınız.

Adım 1.
Ayarlar > Genel > Geliştirici seçenekleri menüsünden “Usb hata ayıklama modu” nu açalım.
Ayarlar > Genel > Güvenlik menüsünden “Bilinmeyen Kaynakları” aktif edip “Uygulamaları Doğrula” seçeneğini iptal edelim.

Adım 2.
TWRP dosyasını indirip, zipli dosyayı bir kılasörde açalım.

Adım 3.
Telefonu bilgisayara bağlayalım. Telefonumuzu bağlantı yöntemi seçeneklerinden ”Telefonu Şarj Edin’‘ olarak seçelim.

Adım 4.
Zipli dosya içinde açtığımız recovery.bat uygulamasını çalıştıralım.

Adım 5.
1 ve 2 diye seçenek sunacaktır. 2 diyelim ENTER ile geçelim ve sonraki kurulum için açılan bölüme de ENTER diyerek yüklemeye başlayalım ve işlem sonun da Y derseniz telefon reset atar ve Recovery MOD a ulaşırsınız – N der iseniz hiç bir işlem yapmaz.
İşlem tamamlanmıştır. Telefonunuz recovery modda açtığınızda aşağıdaki ekran açılacaktır.

yazılım atacağınız zaman mutlaka ilk olarak vipe yapınız odam sonra yazılımı atınız ikinci bir hussus ki burası önemli telefon ana dizininde yani sistem yazılım yoksa telefonu işlem yapmadan başlatırsanız sorun yaşarsınız brick olur telefon buna dikkat ediniz
ww.uydulife.tv

Konu yergun_002 tarafından (28.09.14 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir..
yergun_002 isimli Üye şu anda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 28.09.14, 16:38   #2
yergun_002

yergun_002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 3
Nereden: adıyaman
Konular: 2447
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 862
Rep Seviyesi : yergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 53 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 132 / 1324
Güç: 1901 / 62721
Tecrübe: 97%

İletişim

İlk önce telefonumuzun Geliştirici seçenekleri'inden USB hata ayıklama'yı aktif ediyoruz.

Sonra, telefonumuzdan sitesine girip ters "y" ye tıklayıp root dosyamızı (tr.apk) indiriyoruz.

NOT: İndirdiğimiz tr.apk dosyasını yüklemeden önce bulunan antivirüs uygulamalarını devre dışı bırakmamız lazım.

Antivirüs uygulamamızı devre dışı bıraktıktan sonra tr.apk dosyamıza tıklayıp yükleme işlemine geçiyoruz. Yükleme esnasında "Google şu uygulamayı YÜKLEMEMENİZİ önerir" diye bir uyarı verecektir, "Anlıyorum ve yine de yüklemek istiyorum" tikini koyduktan sonra "Yine de yükle" seçeneğiyle devam edip programımız kurulmuş oluyor.

Yüklemiş olduğumuz towelroot programını açıp "make it ra1n" seçeneğine basıp bir kaç saniye bekledikten sonra " Thank you for using Towelroot" yazısı çıkınca telefonu yeniden başlatın.

Telefon açıldıktan sonra Google Play'den uygulamasını indirip root yetkisi kazanmış olacaksınız.

NOT: Tüm root işlemlerinin telefonunuzu garanti dışı bırakabileceğini unutmayın. Düşük de olsa her root yüklemelerinde risk vardır. Sorumluluk tamamen kullanıcılara aittir.
ww.uydulife.tv

La İlahe İllallah kalbimizi karartma.
La İlahe İllallah rızkımızı daraltma.
La İlahe İllallah bizi imansız bırakma.

La İlahe İllallah kabirde bizi bunaltma.
La İlahe İllallah kendi kapından başka kapı aratma.
La İlahe İllallah kendine kul habibine ümmet olmaktan bizi biran bile ayırma.
La İlahe İllallah hesapsız sabır ver.
La İlahe İllallah azapsız kabir ver bizlere Allah'ım…
AMİN AMİN AMİN

ASALET BOYDA DEĞİL, SOYDA OLMALI
İNCELİK BELDE DEĞİL, DİLDE OLMALI
DOĞRULUK SÖZDE DEĞİL, ÖZDE OLMALI
GÜZELLİK YÜZDE DEĞİL, YÜREKTE OLMALI..

yergun_002 isimli Üye şu anda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)