..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > HABER BÖLÜMÜ > HABERLER > Türkiye'den Haberler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Kimliğini kaybetti, hayatı karardı
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
327

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 26.02.12, 23:34   #1
kaptan-8

kaptan-8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 9499
Nereden: Adana
Konular: 6809
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 570
Rep Seviyesi : kaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to all
Aktivite
Level: 63 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 313 / 1568
Güç: 3139 / 61434
Tecrübe: 75%

İletişim
Standart Kimliğini kaybetti, hayatı karardı

Kaybettiği kimliği kullanılarak adına şirket açılan inşaat işçisinin başı büyük belada.

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde inşaat işçisi Kenan Toklu hakkında, 2005 yılında İstanbul'da kaybettiği kimliği kullanılarak kurulan şirket adına kesilen karşılıksız çekler nedeniyle onlarca dava açıldı.

Kenan Toklu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2005 yılında kaybettiği nüfus cüzdanındaki fotoğrafın değiştirilerek adına şirket kurulup, birçok banka şubesinden çek karneleri alındığını söyledi.

Söz konusu şirketin Merter Vergi Dairesi'ne kaydının 2006 yılında yapıldığını anlatan Toklu, 2007'de bedensel engelli oğlu Eyüp'ün tedavisi için İstanbul Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittiğini ve o dönem kendisine ulaşan karşılıksız çek mağduru bazı kişilerin kendisinden 21 bin 500 lirayı tahsil etmek istediklerini bildirdi.

Toklu, bu kişilere böyle bir borcunun olmadığını söylediğini, kendisini darp etmek isteyen 2 kişinin gözaltına alındığını ifade ederek, ''Bu olayın ardından mahkemelerden ihbarnameler gelmeye başladı'' dedi.

Engelli oğlunun tedavisiyle uğraşırken, adına kurulan şirketten çok sayıda kişinin yüklü miktarda dolandırıldığını öğrendiğini dile getiren Toklu, hakkında mahkumiyet kararları verildiğini, haberi olmadığından itiraz edemediği için de kararların kesinleştiğini kaydetti.

Toklu, hakkında çıkan karar nedeniyle İstanbul'da yakalandığını, 15 gün cezaevinde kaldığını, daha sonra kefaletle serbest bırakıldığını anlattı.

Cezaevinden çıkınca hukuk mücadelesi başlattığını ve yeniden yargılanma talebinde bulunduğunu ifade eden Toklu, itirazları üzerine dosyalardaki belgelerin Adli Tıp Kurumu laboratuvarlarında incelendiğini belirtti.

İnceleme sonucunda, kendisinin haklılığının ortaya çıktığını bildiren Toklu, hakkında verilen kararların iptal edilerek, davalardan beraat ettiğini açıkladı.

-Yeni davalar açılıyor-

Kenan Toklu, Türkiye'nin her tarafında hakkında davalar açıldığını hatırlatarak, şöyle devam etti:

''Mahkumiyet kararları geldikçe itiraz dilekçesi gönderip yeniden yargılanma talebinde bulunuyorum. Ancak bir yandan da hakkımda yeni davalar açılıyor. Bunların hepsine yetişebilmem maddi ve manevi olarak mümkün değil. Bu davalardan haberdar olmak için UYAP'a abone oldum. Abone olduktan sonra cep telefonuma 70 ayrı dava açıldığı bilgisi geldi. Bu davalar henüz sonuçlanmadı. Bunların arasında 2012 yılında açılan davalar da var.''

-İnşaatlarda çalışarak geçiniyor-

İnşaatlarda amelelik yaparak geçinmeye çalıştığını vurgulayan Toklu, şöyle konuştu:

''Sadece hapisten çıkabilmek için 50 bin lira harcadım. Köyde oturduğumuz ev kardeşime ait ve virane durumda. Ahırdaki 3 tane ineğimizden başka bir şeyimiz yok. Derdimi her tarafa dilekçe yazarak anlatmaya çalıştım. Ancak her mahkemede, davaların teker teker görülmesi ve beraat etmem gerekiyor. Ailecek perişan olduk, huzurumuz kalmadı. Soframıza ekmek koyamaz hale geldik.''

Toklu, adına sahte belge düzenlenmesiyle ilgili İstanbul'dan bir nüfus memuru ve mahalle muhtarı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Kendi adına şirket kuran 4 kişinin belirlendiğini ve haklarında dava açıldığını kaydeden Toklu, ''Bize hayatı zindan ettiler, büyük mağduriyetler yaşattılar. Bu şahıslara en ağır cezanın verilmesini istiyorum'' dedi.

AA
ww.uydulife.tv

----------------------------------
Sungate Titan Full HD İptv

42.0°E-39.0°E-46.0°E-19.2°E-16.0°E-13.0°E-9.0°E7.0°E4.9°0.8°W

kaptan-8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)