..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > SPOR BÖLÜMÜ > FUTBOL DÜNYASI
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Gümüşdağ adaylığını açıkladı
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
438

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 14.06.11, 03:23   #1
kaptan-8

kaptan-8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 9499
Nereden: Adana
Konular: 6809
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 570
Rep Seviyesi : kaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to all
Aktivite
Level: 63 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 313 / 1568
Güç: 3139 / 61305
Tecrübe: 75%

İletişim
Standart Gümüşdağ adaylığını açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Futbol Federasyonu başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Kısa süre önce de Mehmet Ali Aydınlar, NTV Spor'a yaptığı açıklamada, TFF başkan adaylığını duyurmuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un Başkanı Göksel Gümüşdağ, 29 Haziran'da yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu'nda başkanlığı aday olduğunu resmen açıkladı.
Göksel Gümüşdağ, Mehmet Ali Aydınlar'ın ardından başkanlığını açıklayan ikinci isim oldu.
Göksel Gümüşdağ, başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu seçimde taraf tutması ve isim göstermesinin kesinlikle mümkün olamayacağını belirterek, "Kendisinin isteği birlik ve bütünlük içinde, futbolu kaosa götürmeyen bir seçim süreci yaşanmasıdır. Her adaya da tabii ki saygı duyar, 'hayırlı olsun' der. Tarafsızdır. Sayın başbakanımızın Kulüpler Birliği Vakfı'nın alacağı kararı da destekleyeceğini düşünüyorum" dedi.
Kendisini Kulüpler Birliği Vakfı ve alt birliklerin destekleyeceğine inandığını dile getiren Göksel Gümüşdağ, "Özellikle 3,5 yıldır Kulüpler Birliği Vakfı'nda görev yapıyorum. Özhan Canaydın ile 1 yıl, 2,5 yıldır da Sayın Aziz Yıldırım ile birlikteyiz. Kulüpler Birliği Vakfı'nın kararını hepimiz önemsiyor olmamız lazım. Türk futbolunda rahmetli Hasan Doğan'dan sonra yeni bir süreç başladı. Her zaman Kulüpler Birliği Vakfı'nın destek kararı aldığı bir adayın seçildiği görüldü. Türk futbolunun bir kaosa gitmemesi için, Kulüpler Birliği Vakfı kararı, Bank Asya 1. Lig, İkinci Lig ve 3.Lig kulüplerinin kararı bu anlamda çok önemli. Türk futbolunu yöneten kişiyi, kulüp başkanları ve delegeler belirlemelidir. Ben de onların adayıyım. Mehmet Ali Bey adaylık kararını açıkladığı an 11-12 kulüp beni ziyaret etti. Biz de 'yola devam' dedik. Biz her adayın yarışa katılmasını memnuniyetle karşılarız. Mehmet Ali Aydınlar'ın da bu yarış içinde bulunmasından memnuniyet duyuyorum, diğer başkan adaylarının da açıklamasını can-ı gönülden dilerim. Adayların çok olmasını isterim" ifadelerini kullandı.
"ÜNAL AYSAL VE AZİZ YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜM"
Gümüşdağ, adaylık sürecinde son 1 ay içinde Galatasaray kulübü Başkanı Ünal Aysal ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yemek yediğini ve onların da desteğini alarak bu yola çıktığını söyledi.
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'den de randevu talep ettiğini kaydeden Göksel Gümüşdağ, "Müsait olmadıklarını ve bize döneceklerini söylediler. Diğer Anadolu kulüplerinin başkanlarıyla görüştüm" ifadesini kullandı.
"FUTBOL AİLESİNDEKİ HERKESLE DOSTUM"
Futbol ailesindeki herkesle dost olduğunu kaydeden Gümüşdağ, "Benim sadece Sayın Aziz Yıldırım ile dostluğum yok. Süper Lig'deki 18 kulüp başkanıyla çok özel dostluğum var. Bank Asya 1. Lig'de, İkinci Lig ve 3. Lig'de de yakın dostluklarım var. Kişilik olarak da öyleyimdir. Dostlarımı çok önemserim. Bu sadece Aziz Yıldırım ile de değildir. 18 kulüp başkanıyla aynı yakınlığım vardır. Türk futbolunun tabanından bu yana işlerin içindeyim. Tavana doğru her kademesinde bulundum. Bu çok önemli. Futbolun tüm sorunlarını biliyorum. Geçmişiniz olmadan geleceği hazırlamak zor. Kulüpler Birliği'nin kararına tüm adayların saygı duyması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.
"Ne tuttuğum takım için, ne de dostluklarım için pişmanlık duymam" diyen Göksel Gümüşdağ, "Bunlar benim şeffaf kişiliğimin göstergeleridir. Bunlarla gurur duyarım ama takım elbisemi giydiğim zaman hepsini askıya asarım, doğru olanı, adaletli olanı, ülkenin futbol menfaatleri için yaparım. Bundan başkasını hiçbir zaman düşünmedim, düşünmem. Biz kimseye yakın olamayız. Levent Bıçakçı döneminin ardından başlayan güven ortamını sürdürmek için herkese eşit mesafede oluruz. Esas hedefimiz bu güven ortamını bozmadan devam ettirmek. Futbolun buna çok ihtiyacı vardı. Son dönemlerde bu konuda çok önemli adımlar atıldı. Türk futbolunu, bu güven ortamı içinde büyütmek istiyoruz" ifadesini kullandı.
Başkanlık seçimi için şanslı olduğunu vurgulayan Gümüşdüğ, "Tabandan geldiğim için alt birliklerin desteğini alacağımı düşünüyorum. Futbolun içinde sarsılmaz dostluklarım var. Uzun yıllar acı tatlı her şeyi paylaştığımız çok kıymetli futbol adamlarıdır" dedi.
"TÜRK FUTBOLUNA PARAŞÜTLE İNMEDİM"
Gümüşdağ, yaptığı açıklamada, Türk futbolundaki güven ortamını devam ettirmek ve bunu daha da geliştirmek amacıyla aday olduğunu ifade ederek, ''On yıldır Türk futbolunun içindeyim. Her kademede görev yaptım. Kulüpler birliği Vakfı ve alt birliklerin desteğini alarak başkanlığa adaylığımı koyuyorum'' dedi.
''Türk futboluna paraşütle inmedim'' diyen Gümüşdağ, ''Futbolun içinden gelen biriyim. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanlığı döneminde yaptıklarımız ortada. Başkan seçildiğim takdirde Türk futbolunun içindeki tüm unsurlara eşit mesafede olacağım'' diye konuştu.

"SEÇİMLERİ ASLA KİŞİSELLEŞTİRMEYECEĞİM"
Gümüşdağ, bu seçimleri asla kişiselleştirmeyeceğini belirterek, ''Sadece kendi doğrularımı, samimiyetle inandıklarımı ve Türk futbolu için neler yapabileceğimi anlatacağım. Bu süreç boyunca sadece kendi vizyonumu paylaşıp, başkanlık için en iyi aday olduğumu ispatlama gayreti içerisinde olacağım'' dedi.
"8 YIL İÇİNDE DÜNYANIN EN BÜYÜK 5 FUTBOL ÜLKESİNDEN BİRİ OLACAĞIZ"
''Ülkemiz, önümüzdeki 8 yıl içerisinde dünyanın en büyük 5 futbol ülkesinden biri olacak'' diyen Gümüşdağ, ''Bu seçimleri kim kazanırsa kazansın, mümkün olan en rekabetçi seçim ortamından yanayım ki, menfaatler ya da kişisel ilişkiler değil, vizyon ve fikirler yarışsın. Türk futbolunun yakın geleceğinde ülkemizi büyük fırsatlar bekliyor. Bütün iyi fikirlerin, projelerin, vizyonların, kişisel ve kurumsal deneyimlerin enine boyuna tartışılması gerektiğine, karar vericilerin hem kendileri için hem ülke menfaatleri için en doğru adayı seçeceklerine inanıyorum'' ifadesini kullandı.

''2012 AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA MUTLAKA OLMALIYIZ''
Göksel Gümüşdağ, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde mutlaka yer almaları gerektiğini söyledi.
Bunun için büyük çaba harcayacaklarını dile getiren Gümüşdağ, ''2013 Dünya Gençler Şampiyonası ve 2020 Avrupa Şampiyonası'na talibiz. Bunun mutlaka olması için çabalarımızı sürdüreceğiz'' dedi.
Gümüşdağ, önümüzdeki günlerde yapacakları toplantıyla vizyonlarının sunumunu yapacaklarını da sözlerine ekledi.

39 yaşındaki Göksel Gümüşdağ, aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkan Yardımcılığı görevini de yapıyor.

NTVSpor
ww.uydulife.tv

----------------------------------
Sungate Titan Full HD İptv

42.0°E-39.0°E-46.0°E-19.2°E-16.0°E-13.0°E-9.0°E7.0°E4.9°0.8°W

kaptan-8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)