..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > HABER BÖLÜMÜ > HABERLER > Türkiye'den Haberler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Deniz Feneri rekora koşuyor
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
326

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 26.02.12, 23:59   #1
kaptan-8

kaptan-8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 9499
Nereden: Adana
Konular: 6809
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 570
Rep Seviyesi : kaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to all
Aktivite
Level: 63 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 313 / 1568
Güç: 3139 / 61434
Tecrübe: 75%

İletişim
Standart Deniz Feneri rekora koşuyor

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Koçak: '2011'de Deniz Feneri Derneği'nden 80 bin aile yardım aldı. Ülke içi ve yurt dışında yapılan faaliyetlerle toplam 470 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırıldı'
Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Recep Koçak, geçen yıl Deniz Feneri Derneği'nden 80 bin ailenin yardım aldığını, yurt içi ve dışında yapılan faaliyetlerle toplam 470 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırıldığını söyledi.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Koçak, Muğla'daki dernek gönüllüleri ve bağışçılarının İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'ndaki toplantısına katıldı. Koçak, burada yaptığı konuşmada, ''Deniz Feneri Derneği'nin kayıtlarına göre derneğin 62 bin gönüllüsü bulunduğunu'' söyledi.

Geçen yıl 10 bin yeni ailenin yardım almak için derneklerine başvurduğunu bildiren Koçak, ''2011'de Deniz Feneri Derneği'nden 80 bin aile yardım aldı. Ülke içi ve yurt dışında yapılan faaliyetlerle toplam 470 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırıldı. Şu an dernek kayıtlarımızda 560 bin aile var. Bu ailelerin bilgileri sürekli güncelleniyor. Yardıma ihtiyacı olan ailelerimize nakit, giysi, gıda, eğitim gibi çeşitli bağışlar yapılıyor'' diye konuştu.

Derneğin ''bir milyondan fazla bağışçısı bulunduğunu'' ifade eden Koçak, toplantı için gittikleri her ilde bağışçılarını da davet ederek yapılan faaliyetleri onlarla paylaştıklarını ve derneğe olan güvenleri pekiştirdiklerini kaydetti.

Filistin, Gazze, Somali, Sudan, ve Pakistan'da devam eden aktif projeleri olduğunu anlatan Koçak, ''Bu ülkelerde ve Türkiye'nin dört bir yanında kurban bağışlarımız oluyor. Tonlarca kurban etini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz'' dedi.

İstanbul ve Ankara'da iki misafirhaneleri bulunduğunu kaydeden Koçak, 2011'de bu iki büyük şehirde 10 bin kişiye konaklama hizmeti verdiklerini belirtti. Hastaları için büyük şehirlere gelen ancak konaklama sıkıntısı çeken insanlara kapılarını açtıklarını söyleyen Koçak, ''Bu misafirhanelerde onları konaklatarak sıkıntı çekmeden hastalarıyla veya başka işleriyle uğraşmalarına yardımcı olduk. Ayrıca, ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek de dağıtıldı'' diye konuştu.

Geçen yıl 65 bin vatandaşı giyim yardımıyla sevindirdiklerini ifade eden Koçak, binlerce aileye gıda yardımı yapıldığını kaydetti. 2011 yılının bir önceki yıldan daha dolu geçtiğini bildiren Koçak, daha çok yardıma muhtaç insana ulaşıldığını, 2012 yılının da önceki yıla göre daha yoğun geçeceğini umut ettiklerini belirtti.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Recep Koçak, Muğla'da da 4 bin 613 vatandaşa yardım yaptıklarını söyledi.

Muğla'da 3 bin 135 bağışçı olduğuna işaret eden Koçak, ülkenin tamamında olduğu gibi Muğla'da da yeni yardıma muhtaç ailelerin kayıtlarını almaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

AA
ww.uydulife.tv

----------------------------------
Sungate Titan Full HD İptv

42.0°E-39.0°E-46.0°E-19.2°E-16.0°E-13.0°E-9.0°E7.0°E4.9°0.8°W

kaptan-8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)