..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > SOSYAL KONULAR & EĞLENCE BÖLÜMÜ > KÜLTÜR & SANAT BÖLÜMÜ > Şiir ve Güzel Sözler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
askerin sevdigine son mektubu
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
379

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 09.12.09, 05:33   #1
orkidee
V.İ.P. ÖZEL ÜYE

orkidee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 1533
Nereden: ALmanya
Konular: 344
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 15
Rep Puanı : 75
Rep Seviyesi : orkidee will become famous soon enough
Aktivite
Level: 22 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 525
Güç: 191 / 22560
Tecrübe: 1%

İletişim
Standart askerin sevdigine son mektubu

Hey! Gidi asker ocağı hey!
Bugünleride görmek nasip oldu. Nerden nereye bak bugün asker ocağındayım. Asker ocağı ana kucağı değil derlerdi doğruymuş asker ocağı ana kucağı değilmiş.
İlk gün alışamadım acemiliğim bu kadar zorsa usta birliğim nasıl olur dedim.
Helalim biliyor musun? Burada insanın aklına ailesinden önce sevdiği geliyormuş inanmıyordum ama doğruymuş senden başka bir şey düşünemiyorum. Ne yaparsın nasılsın iyi misin bilemiyorum. İlk gün anlayamamıştım nedenini ama şimdi anlıyorum. Askerliğimin kaçıncı günü ve senden hala ne bir mektup ne bir haber alamadım.
Burada haber beklemek oka dar zor ki asker askerin gözlerinin içine bakıyor. Bazılarına mektup gelirken gelmeyenlerin boynu bükük kalıyor. Hasretlik çekmek zor ama kolay olanda hiç bir şey yok. Hep aklımdasın hiç çıkmıyorsun sabret gülüm sabret geçecek bu günlerim. Burada herkesin bir şafak kartı var ama benim yok. Neden biliyor musun şafak saymaktan nefret ediyorum. Ölüm günün gelecek diye günleri karalarmış gibi geliyor bana. Merak ettin değimli nedenini.
Üst devriyemizdeki er Mehmet her gün batımında şafağını karalıyordu. Dün operasyona giderken odaya girdi ve şafak kartını çıkardı ona sordum.
_Mehmet daha gün bitmedi neden karalıyorsun bugünü dedim. Bana;
_Bugün operasyon var ve nezaman döneceğimiz belli değil bugün benim için bitti. Belli mi olur belki dönemem geri bari şafağımdan eksilsin günlerim dedi. Hiç bir şey söyleyemedim. O gittikten sonra şafak kartına bakmak için dolaba yaklaştım gülmeye başlamıştım bugün tam dört yüz elli yedinci günüymüş yani askerlik bitti bitiyor bizde onu daha yeni sanıyorduk üzülüyorduk oysa askerlik bitmiş. İşte buraya kadar her şey çok güzeldi yedi ağustos ve acı bir haber er Mehmet şehit. İnanamadım olduğum yerde dondum kaldım son nefesini verirken arkadaşı hasana bir zarf bırakmış bana vermesi için hasan geldi ve bana arkadaşının vasiyetinin bu olduğunu söyledi. İnanmadım Mehmet ölemezdi ölmemeliydi üç günü kalmıştı teskeresine. Sevdiğine kavuşacaktı onu sonkezde olsa görmek istiyordu. Zarfı açamadım elim gitmedi açmaya ve açtığımda şafak kartı ile bir mektup vardı ve Mehmet şöyle diyordu.
Bugün buradayım daha dün ana kucağındayken bugün buradayım ve şimdi vatan kucağındayım. Biliyorum içimdeki his söyletiyor bunları bana geri dönemiycem bugün bitecek her şey ve ben şehit olucam biliyorum. Belki bu mektubum eline ulaştığında pişman olacaksın ya da bir başkasının. Bana her şey bitti dediğinde bitmişti her şey aslında. Aldığım son nefesti. Ogün’den sonra bir daha asla alamadım nefes kördüğümle bağlandı boğazıma. Gelemedim son kez yüzüne bakamadım elini elimle tutamadım sana son kez sarılıp bekle beni döneceğim geri diyemedim. Ya sen sende bekleyemedin beni. O kadar zordu ki belki asker arkadaşlarım kızacak bana beklide affetmeyecekler ama açıklayamadım işte sizlere bir türlü söyleyemedim. Herkes helali ile mektuplaşırken telefonda konuşurken ben her gün mektup atıyor gibi yapıp satırlara bunları yazıyordum. Telefon kulübesinin önünde saatlerce sevdiğimle konuşur gibi yapıyordum. Söyleyemedim tertiplerim söyleyemedim. Şimdi sizler bunu okuduğunuzda ben çoktan son nefesimi vermiş olucam. Kardeşim Ahmet senin daha yeni olmana ve benim sana bunları vermeme şaşırıyorsun biliyorum ama gördüm ki sende aynı benim kaderimdensin. Tertiplerime helalliklerini istediğimi söyle ve mektubun arka sayfasında bir adres var sevdiğime de şunları şu son sözlerimi ilet.
Vatanı sevdiğim kadar sevdim seni. Son nefesimde bile seni anarak öldüm be gülüm bak gidiyorum artık ama diyemiyorum sana elveda ve senden son isteğin beni lütfen kırma gel desem gelir misin bana tabudumun üstüne sarılırmısın beni sevgi dolu kollarınla kucaklayıp bende seni seviyorum der misin? Beni doyasıya öper misin her yedi ağustosta mezarıma gelip toprağımın üstünü temizleyip bana çiçek getirir misin? Bu son dileğimdi gelemedim kulağına seni seviyorum diyemedim ama sana diyemediğim bir şey daha elveda bebeğim elveda.
ww.uydulife.tv

Hersey çok oLunca ucuzLar
Edep Bunun Aksinedir,
O çoğaLdıkca değeri Artar

orkidee isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)