..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > HABER BÖLÜMÜ > HABERLER > Gündem Haberler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Askere sitem
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
352

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 01.02.10, 10:39   #1
akbay022
ONURSAL YÖNETİCİ

akbay022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 98
Nereden: Bilgivadisi
Yaşım: 42
Konular: 1822
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 28
Rep Puanı : 950
Rep Seviyesi : akbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 46 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 114 / 1142
Güç: 1254 / 52932
Tecrübe: 70%

İletişim
Standart Askere sitem

Askere sitem

Başbakan Erdoğan, TRT'deki programda, EMASYA'dan Anayasa değişikliğine çarpıcı sözler söyledi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, TRT’de yayınlanan “Enine Boyuna” programında “Balyoz” darbe planı iddiasıyla yeniden gündeme gelen ve 28 Şubat sürecinin en önemli sonuçlarından birisi olarak gösterilen Emniyet Asayiş Yardımlaşma Protokolü (EMASYA) için, “Bu protokolü ortadan kaldıracağız” dedi. Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nin de değiştirileceğini söyleyen Erdoğan, Anayasa değişiklikleri konusunda ise “Sütten ağzımız yandı, şimdi yoğurdu artık üfleyerek yeme durumuna geldik. 411 paranoyası var. 367 olayı var. Bunları hep yaşadık. İstiyoruz ki parlamentoda bir konsensüs oluşsun” diye konuştu. İşte sorulara verdiği cevaplarda Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

MİLLİ GÜVENLİK SİYASET BELGESİ

Bunu gördüğümüzde, bütün itibariyle değerlendirmeye aldığımızda hakikaten tüyler ürpertici tablolar sergiliyor. İşin açıkcası kanuni bir geçerliliği yok. MGK’nın bizim gelişimizden önceki havası çok farklıydı. AB süreci içerisinde MGK’nın bir istişari kurul tespitiyle geçmesi, süreci tabii çok çok farklı bir şekle dö-nüştürdü. Siyaset belgesinin içerisinde çok ciddi değişiklikler yapıldı, bu yıl yeniden ele alınacak. MGK bir defa karar merci değildir. Bize tavsiyede bulunur.

EMASYA KALKACAK

EMASYA üzerinde çalışma yapılıyor. EMASYA protokolü diye bir şey olamaz, olmayacak. Yasal düzenleme gerekiyorsa yasalı da yapacağız. Bu protokolü bir defa ortadan kaldıracağız.

KÖŞE YAZARI GAZI

Bazı köşe yazarları köşelerinden hâlâ gaz vermeye devam ediyorlar. Ben tabii ne gaz veren, ne gaza gelen, ne gaz alan olmak istemiyorum. Çıkmış köşesinden rahat rahat konuşuyor, ‘Özal uyguladı, Erdoğan nutuk atıyor’ diyor. Ortada bazı gerçekler var. Savcı bir şeyi yürütmeden talep ettiği zaman, bunu sümenaltı etmeyen bir irade var. Ergenekon’da olanları biliyorsunuz. Neler ortaya çıkıyor. Bunun ardından daha başka şeylerin geleceğini söyledim. Neden söyledim? Çünkü, bunlar işaret fişekleri. Tabii bir normalleşmeye giderken sancılar olacak. Bu sancıları yüksek dozda darbe olarak gösterme gayreti içerisine girenler de var. Ama, ortada bir gerçek var. Bir şeyler bu ülkede yapılmış, yapılmamış değil.

YARGITAY BAŞSAVCISI’NA

Eğer siz hakikaten siyasi partilere böyle bir hissiyatı, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletinde vermeye gayret ederseniz, hele hele bunu Yargıtay Başsavcısı bu şekilde ifade ederse, burada düşünmemiz gerekir. Yargıtay Başsavcısı ortada herhangi bir şey yokken nasıl böyle bir ifadeyi kullanır? Bu olacak iş mi? Bunları şimdi bir siyasi lider konuştuğu zaman, niye konuştu? Kardeşim orada konuşma, burada konuşma, nerede konuşacaksın? Allah aşkına, biz bu filmi tekrar tekrar seyretmeye mecbur muyuz?

YARGI VESAYETİ

Böyle bir sivil vesayet olur mu? Bu sivil vesayeti üzerinde başka bir vesayet var. Ne o? Yargı vesayeti. Sıkıntı burada. Türkiye’yi yargı devleti olmaya gayret gösteren bir zihniyetle karşı karşıya bırakmak istiyorlar.

TSK İÇ HİZMET KANUNU’NDA DEĞİŞİKLİK

Bütün bunları bir konsensüs içinde, yapmak müşterek bir çalışmayla gerçekleştirmek hakikaten olur mu? Olur.
Bunun için çok uzun zamana da ihtiyaç yok. Bunlar üzerinde tekrar oturulup düşünülmesi gereken bir konu ve bu noktayla ilgili olarak da iktidarıyla muhalefetiyle bir konsensüsü oluşturmak şart diye düşünüyorum. Bu konuda askere özellikle o madde, bu dediğimiz konularda resen harekete geçme müsaadesini zaten vermiyor. Böyle bir şey yok.

ASKERE EMİNE HANIM SİTEMİ

Nejat Uygur GATA’da hasta yatıyor. Benim kendi eşim ziyarete gitmek istiyor. Nejat Uygur’un hanımı arıyor ve diyor ki, ‘Ne olur biz sizinle dışarıda buluşsak... Siz buraya gelmeseniz... Çünkü burada yetkililer sıkıntı doğabilir, gelmemesi isabeti olur.’ Ben bunu en üst düzeyde gündeme getirdim. ‘Nedir bu hal ya, ne yaptıklarının farkında mısınız?’ dedim. Bunu söylemek zorunda kaldım. Bu sıkıntılar hâlâ var. Burada işte bir gerilim var. Şimdi köşe yazarları bunları yazıyor. Yazıyorsun da, kimlere bu ülkede ne tür uygulamaların olduğunu gör. Bu tür zihniyetler bir gecede değişmiyor. Bir zaman alacak. Ama şu anda Genelkurmay’da, Genelkurmay Başkanımız olsun, kuvvet komutanlarımız olsun, olaylara yaklaşımında bizim paslaşmamız olumlu bir şekilde gelişiyor. İş böyle kendi haline bırakılmış değil. Çünkü, bu kurumlarımız öyle pek şaibe kaldıracak kurumlar değil. Bunların üzerinden bu şaibeleri ne yapıp yapıp temizlememiz lazım.
ww.uydulife.tv

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)