..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > HABER BÖLÜMÜ > HABERLER > Dünyadan Haberler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Türklerin ekmeğini yedim
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
206

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 09.12.11, 21:29   #1
kaptan-8

kaptan-8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 9499
Nereden: Adana
Konular: 6809
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 570
Rep Seviyesi : kaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to all
Aktivite
Level: 63 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 313 / 1568
Güç: 3139 / 61432
Tecrübe: 75%

İletişim
Standart Türklerin ekmeğini yedim

Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono: Aceh'ye gittiğimde oraya gelip fırın kuran Türk gönüllülerin yaptığı ekmeği yedim

Başbakan Yardımcısı Arınç'ın ziyaret ettiği Yudhoyono, tsunami sonrası yardıma ilk Türklerin koştuğunu vurgulayarak, ''Aceh'ye gittiğimde oraya gelip fırın kuran Türk gönüllülerin yaptığı ekmeği yedim. Bunu unutmam mümkün değil'' değerlendirmesinde bulundu

Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono, tsunami felaketi sonrası yardıma ilk Türklerin koştuğunu belirterek, ''Aceh'ye gittiğimde oraya gelip fırın kuran Türk gönüllülerin yaptığı ekmeği yedim. Bunu unutmam mümkün değil'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 4'üncü Bali Demokrasi Forumu için gittiği Endonezya'da Cumhurbaşkanı Yudhoyono tarafından ağırlandı. 70 ülkeden devlet ve hükümet başkanlarının yanı sıra bakanların katıldığı zirvede yapılan görüşmenin ardından Yudhoyono ve Arınç tekrar bir araya geldi. Endonezya hükümetinden 8 bakanın katıldığı görüşmede, iki ülke arasında ticaret hacminin artırılması için yapılabilecekler konuşuldu.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Yudhoyono'ya Türk müteahhitlerinin dünya üzerindeki başarılarını anlatarak, Türk müteahhitlere Endonezya'da daha fazla iş verilmesini istedi.

Türkiye'nin son yıllarda savunma sanayi alanında yaptığı atılımlardan da bahseden Arınç, roket, denizaltı ve askeri haberleşme-telsiz sistemleri üzerinde Türkiye'nin önemli çalışmalar yaptığını vurguladı. Arınç'ın ticaret iş birliği önerilerine Endonezya liderinden olumlu yanıt geldi. Yudhoyono ve Bülent Arınç, Birleşmiş Milletler ve İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere iki ülkenin uluslar arası platformlardaki uyumunun artarak devam etmesi konusunda görüş birliğini yineledi.

-Türkiye'nin Ortadoğu'da demokrasiye verdiği destekten memnunuz-

Arınç ayrıca, turizm, kültür ve eğitim alanlarında iş birliğinin artırılabileceğine işaret ederek, ''Endonezya'ya 1996'da merhum Erbakan ile gelmiştik. Endonezya'da giderek artan demokrasi tecrübesini önemsiyoruz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Yudhoyono, Türkiye'nin Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da demokrasi hareketlerine verdiği destekten duydukları memnuniyeti ifade ederek, ''Ortadoğu'da demokrasiye geçiş dönemi yaşanıyor. Özellikle Suriye konusunda yapıcı ve güçlü bir rol oynamanızı bekliyoruz'' dedi.

-Tsunamide önce Türkler geldi-

Van'daki deprem ve Endonezya'daki tsunami felaketlerinin de gündeme geldiği görüşmede duygulu anlar yaşandı.

Arınç, deprem sonrası Van'a destekleri için Cumhurbaşkanı Yudhoyono'a teşekkür etti.

Yudhoyono da ülkelerinde yaşanan tsunami felaketinden ardından ilk Türklerin yardıma koştuğunu vurgulayarak, ''Aceh'ye gittiğimde oraya gelip fırın kuran Türk gönüllülerin yaptığı ekmeği yedim. Bunu unutmam mümkün değil'' yanıtı verdi.

-Türk nağmeleri esin kaynağı olacak-

Başbakan Yardımcısı Arınç, bestekar Cumhurbaşkanı Yudhoyono'ya, TRT arşivinden özel olarak hazırlanan klasik tüm makamlarda Türk sanat müziği ve her yöreden Türk halk müziği eserlerinin yer aldığı CD seti hediye etti.

Arınç, ''Müzikle çok aşina olduğunuzu hatta bestekar olduğunu duydum. Türkiye'de devlet televizyonu TRT'nin mükemmel arşivinden sizin için Türk sanat musikisi ve yöresel ezgilerin yer aldığı Türk halk müziği eserlerinden oluşan bir koleksiyon hazırlattım. Bundan böyle beste yaparken Türk nağmelerinden esinlenirsiniz'' dedi.

Yudhoyono, Arınç'ın bu jestine teşekkür etti.

KAYNAK: AA
ww.uydulife.tv

----------------------------------
Sungate Titan Full HD İptv

42.0°E-39.0°E-46.0°E-19.2°E-16.0°E-13.0°E-9.0°E7.0°E4.9°0.8°W

kaptan-8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)