..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > HABER BÖLÜMÜ > HABERLER > Türkiye'den Haberler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Kuma dramından inanılmaz öykü çıktı
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
315

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 26.01.11, 08:04   #1
colorheat
V.İ.P. ÖZEL ÜYE

colorheat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 7499
Konular: 202
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 14
Rep Puanı : 57
Rep Seviyesi : colorheat will become famous soon enough
Aktivite
Level: 14 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 349
Güç: 85 / 13921
Tecrübe: 96%

İletişim
Standart Kuma dramından inanılmaz öykü çıktı

Kumalar yüksek gerilim hattına kapıldı, bir dram ortaya çıktı.
DİYARBAKIR'ın Silvan İlçesi'nde 28 yaşındaki Sonya Sağlam'ın evinin damını yıkarken elektrik akımına kapılıp ağır yaralanmasının ardından dram ortaya çıktı. Müfit Gür ile imam nikahıyla evli olan Sağlam'ın eşinin daha sonra sevdiği Mülkiye Gür ile resmi nikahla evlenmesine izin verdiği ve ailesinin vermek istemediği kızı da kendisine kuma olarak kaçmasına yardım ettiği belirtildi. Sağlam, hastanede yaşam savaşı verirken, 5 çocuğuna bakan kuması Mülkiye Gür, "Onun sağlığına kavuşmasını istiyorum" dedi.

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde 28 yaşındaki Sonya Sağlam, 7 ay önce evinin damını yıkarken, yüksek gerilim hattına kapılarak ağır yaralanmasının ardından bir dram ortaya çıktı. İlçede bir lokantada garson olarak çalışan 37 yaşındaki Müfit Gür, 10 yıl önce Sonya Sağlam ile imam nikahlı evlendi. Müfit Gür, bir yıl sonra aynı mahallede yaşadıkları Mülkiye adlı genç kıza aşık olunca durumu imam nikahlı eşine anlattı. Sonya Sağlam, kocası sevdiğini söyleyerek, isterse Mülkiye ile de evlenebileceğini söylemesi üzerine Müfit Gür, kızı ailesinden istedi. Ancak aile evli olduğu gerekçesiyle Mülkiye'yi Müfit Gül'e vermedi.

KENDİSİNE KUMA KAÇIRDI
Müfit Gür, ailesinin vermediği Mülkiye'yi imam nikahlı eşi Sonya Sağlam'ın da yardımıyla kaçırdı. Evde iki karısı ile birlikte yaşayan Müfit Gür, önce Sonya Sağlam'a resim nikah yapmak istediğini belirterek, "Ancak Sonya, 'ben seni seviyorum, sen istersen Mülkiye'ye nikap yap' dedi. Bende Sonya'nın isteği üzerine Mülkiye'ye ile resmi nikah yaptım. Nikah öncesi Sonya, 'bende gelinlik giymek istiyorum' deyince o zaman iki karımı da gelinlik giydirip hatıra üçümüz birlikte hatıra fotoğrafı çektirdik" dedi.

Mülkiye Gür'den 4, Sonya Sağlam'dan da 5 olmak üzere 9 çocuk sahibi olan Müfit Gür, "Biz 11 kişilik bir aile olarak mutlu bir şekilde yaşıyorduk. Eşlerim de birbirlerini çok seviyorlar ve birbirlerine yardım ediyorlardı" dedi.

KUMALAR YÜKSEK GERİLİM HATTINA KAPILDI
Silvan'ın Selahattin Mahallesi'ndek evlerinin damını yıkamaya çıkan Sonya Sağlam ile Mülkiye Gür, yüksek gerilim hatına kapıldı. Olayda Mülkiye Gür hafif, Sonya Sağlam ise ağır yaralandı. Ağır yaralanan Sağlam, Diyarbakır diclye Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ünitesinde yaşam destek ünitesine bağlı olarak ölümle mücadeye ediyor.

Sağlam'ın yaralandığı gün 16 günlük olan Semanur olmak üzere tüm çocukları şimde Mülkiye Gür bakıyor. Aylık 600 TL kazancı olduğunu belirten Müfit Gür, Sonya'nın hastane masraflarını ödemek için yaklaşık 100 bin TL harcama yaptığını ve şu anda 48 bin TL borcu bulunduğunu anlattı. Aile olarak zor durumda kaldıklarını söyleyen Müfit Gür, "Ne yapacağımı artık bilemiyorum. Çocuklarımın ve benim psikolojim bozuldu. İmam Hatip Lisesi'ne giden okuyan oğlum ile büyük Kızım Narin okulu bıraktı. Maddi durumumuz da çocukları çok etkiledi. Eşim ne konuşuyor, ne de gözünü açıyor. Ama onu yalnız bırakmıyoruz. Doktorlar 'artık yapacak bir şey yok, yıllarca bu durumda kalabilir" dedi.

Kumasının yaralanmasının ardından 9 çocuğu bakan 27 yaşındaki Mülkiye Gür, kumasının durumuna çok özüldüğünü söyledi. Gür, "Biz ilk günden şimdiye kadar hep çok iyi anlaştık. O çok iy ibir insandı. Bana bugüne kadar hep iye davrandı. Şimdiye kadar hiç kavga etmedik. Heryere beraber gider, herşeyi birlikte yapardık. O benim çocuklarıma ben onun çocuklarına bakardım. Keşke onun başına gelen benim başıma gelseydi. Onun sağlığına kavuşmasını istiyorum" dedi.
ww.uydulife.tv

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)