..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > HABER BÖLÜMÜ > HABERLER > Türkiye'den Haberler
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Vali çileden çıktı!
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
236

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 05.12.10, 15:56   #1
sanal_kabus
YENİ ÜYE

sanal_kabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 8120
Nereden: Konya
Konular: 22
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 0
Rep Puanı : 10
Rep Seviyesi : sanal_kabus is on a distinguished road
Aktivite
Level: 4 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 75
Güç: 9 / 3004
Tecrübe: 3%

İletişim
icon20 Vali çileden çıktı!

"O zaman bütün dava kaybedenleri asalım."

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde yıkılan ve yıllardır Bolu İl Özel İdaresi ile Akçakoca Belediyesi'ni karşı karşıya getiren Çınar Otel'le ilgili tartışma Bolu Valisi İbrahim Özçimen'i çileden çıkardı.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen yaptığı açıklamada, hukukun verdiği karara, Bolu'da bir parti il başkanı ve mesleği avukat olan birisinin saygılı olması gerektiğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu İl Başkanı Tanju Özcan'ı isim vermeden eleştiren Vali Özçimen, şöyle konuştu: "Herkesin hukuka saygılı olmasını istiyorum. Özellikle adının soyadının başında avukat kimliği olan insanların ve parti il başkanı olan insanların hukukun verdiği karara saygılı olmasını istiyorum. Onlar bu karara saygılı olmazsa kim olacak? Siyasi mücadelelerini bu alanda yapmaları doğru değil. Siyaset ayrı bir alan hukuk ayrı bir alan. Benim pozisyonum siyasi olmadığı için ben çok zorlanıyorum."

Vali Özçimen ayrıca, "bir açıklama yapmadığım zaman bana ve makamıma saldırılıyor" diye yakındı.

Hakimin Çınar Otel'le ilgili bir karar verdiğini anlatan Özçimen, şunları söyledi: "Bizim neden bu kararı böyle verdin diye bir şey söylememiz söz konusu olabilir mi? Hukukun verdiği bu karara siyasi parti il başkanı saygılı olmazsa ve de bu siyasi avukatsa biz kimden saygı bekleyeceğiz. Çok zor durumdayız. Kendileri bizim pozisyonumuz da olsalardı ne yapabilirlerdi. Diyelim ki Çınar Otel'in yerine bize başka bir yeri verselerdi bu da tartışma konusu olacaktı. Bu konuda tartışılacaktı. Neden buraya kabul ettiniz diyeceklerdi. Bize önerilen yer kabul edilebilecek bir yer değildi."

Hakimlerin verdiği karara saygılı olmak gerektiğini anlatan İbrahim Özçimen, sözlerine şöyle devam etti: "Burası hukuk devleti. Akçakoca Belediyesi'nin aldığı yıkım kararına itiraz etmişiz ve yargı bunu kabul etmemiş. Belediye de hukukun verdiği karar sonrasında orayı yıkmış. Yani bu saatten sonra ne yapabiliriz. Biz yürütmeyi durdurma talebinde bulunmasaydık haklılardı. Onu da yaptık. O zaman bütün dava kaybedenleri asalım. Böyle saçma şey mi olur. Mahkeme illa bizim lehimize karar mı verecek? O zaman
dava kaybeden bütün kamu avukatlarını işten mi atalım. Bu nasıl yaklaşımdır. Bunu anlamakta zorlanıyorum. Bu insanların karşısında ne yapmam gerektiğini anlamıyorum."
ww.uydulife.tv

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)