..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > DİJİTAL UYDU ALICILARI > POPÜLER UYDU ALICILARI > Humax
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Humax 5400 'e Setting Alma,Yükleme Resimli Anlatim
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
1377

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 24.02.10, 09:14   #1
sansar

sansar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 2752
Yaşım: 55
Konular: 2849
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 25
Rep Puanı : 764
Rep Seviyesi : sansar is a splendid one to beholdsansar is a splendid one to beholdsansar is a splendid one to beholdsansar is a splendid one to beholdsansar is a splendid one to beholdsansar is a splendid one to beholdsansar is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 47 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 116 / 1166
Güç: 1326 / 49407
Tecrübe: 65%

İletişim
Standart Humax 5400 'e Setting Alma,Yükleme Resimli Anlatim

Humax 5400 'e Setting Alma,Yükleme Resimli Anlatim

Buradaki Resimli Anlatım sizlere Daha iyi yardımcı Amacı ile Yapılmıştır.Yükleme Esnasında Oluşabilecek Olumsuzluklardan Tamamen Sziler sorumlusunuz.

Önce Humax cihazınızdaki Setting(Kanal listesi) Nasıl okutulur.Humbox 4.1 Exe programı yok ise Bilgisayarınıza kurulur ve Program açılır.
1)Program Açılır Üstte edit butonuna basılır en altta configraston seçeneğine ulaşılır.Ordan önce RS232 Kablonuz Hangi comda ise o seçilir.Baud Rate 115200 olarak resimdeki gibi işaretlenir.

2)Daha sonra alttaki resimde gördüğünüz gibi model resimdeki seçenekteki gibi değiştirilir.Oklenip çıkılır.Şimdi cihazınız okunmaya hazır.

3)Daha sonra resimde görüldüğü gibi Ok ile işaretli ikona basılır Cihaz ön panelden veya arkdaki anahtardan açılır.

Cihaz Bilgisayara bilgi göndermeye başladığında Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi İşlem bitene dek cihaza müdahale etmeyiniz.Displayde END yazısı görününce cihazdan bilgi aktarımı bitmiştir Cihazınızı Displayin ordaki standbye düğmesine basarak açılmasını sağlayınız.

4)Ekranda gördüğünüz gibi kanallar geldi yukarda File butonuna basarak save as seçenegi ile aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi dosyayı farklı kaydetip.Programı kapatıp yeniden açıp kaydettiğiniz dosyayı çağırınız.Bu dosya üzerinde kanal düzenlemesi yapıp tekrar save as komutu ile yeni sim verdiğinizde settinginiz hazırdır.

Şimdi Settingi Makinaya nasıl yükleriz
1) Daha önceden hazırlamış olduğumuz settingi veya hazır aldığımız settingi programı açtıktan sonra file basıp aç komutunu kullanarak yüklemek istediğimiz settingi çağırır tamam butonuna basarız

2)Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ok ile işaretli butona bastıktan sonra 10 snlik bir işlemden sonra yükleme paneli karşımıza çıkınca cihazı önden veya arka anahtardan açarız ve yükleme işlemi bitene dek müdahale etmeyiz

Humax cihazımıza Emu yüklemek iöçin çeşitli programlar vardır Ben en son çıkan HDFSMART programını kullanıyorum

1)Cihazınız Kapalı iken Program açılır Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi com ayarlarını otomatik olarak algılayacaktır veya algılamaz ise siz manuel olarak ayarlayınız

2) EMU Dosyasını çağırınız

3)Resimdeki gibi hatalımı değilmi diye çek yapılan mesaj çıkacak okleyiniz

4)En üstte gördüğünüz kutucucuğu işaretleyip ikinci resimde gördüğünüz Ok işaretli butona bastığınızda Yükleme paneli karşınıza gelecektir.Geldiği zaman Cihazınızı açınız ve yükleme bitene dek cihazınıza Müdehale etmeyiniz

Human0991 buda baska bir Setting yükleme Programi.
SetEditOAKV3e
buda baska bir Setting yükleme Programi.

NOT:Cihazınızda Tetikleyici bir kart takmayı unutmayınız[/color]
ww.uydulife.tv

sansar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)