..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > BİLGİSAYAR & İNTERNET BÖLÜMÜ > PHOTOSHOP BÖLÜMÜ > Photoshop Dersleri
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Photoshopta Gif Yapmak (Animasyon) ( Yeni Başlıcaklar İçin)
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
400

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 03.09.09, 22:26   #1
crazyossie

crazyossie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 109
Yaşım: 42
Konular: 4141
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 31
Rep Puanı : 1000
Rep Seviyesi : crazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud of
Aktivite
Level: 53 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 132 / 1324
Güç: 1897 / 61376
Tecrübe: 96%

İletişim
Standart Photoshopta Gif Yapmak (Animasyon) ( Yeni Başlıcaklar İçin)

Photoshop’ta Gif oluşturmak aslında çok kolaydır. İşin en zor kısmı ne gibi görseller kullanacağımıza, içindeki hangi nesneleri hareketli hale getireceğimize karar vermektir. Bu kısmı sizin yaratıcılığınıza bırakıyoruz ve en temel yoldan Photoshop’tan Gif uzantılı animasyonun nasıl yapıldığını öğreneceğiz.

Adım 1) Photoshop ekranının üst bölümünde bulunan Window seçeneğinden Animation ‘u seçiyoruz. Ve alt kısımda uzun bir kutucuk açıldığını göreceksiniz.

Adım 2) Boş bir dosya açıyoruz yeni bir layer açıp örnek olarak içerisine kırmızı bir nokta koyuyoruz.

Adım 3) Yeni bir layer açıp bu seferde siyah bir nokta koyuyoruz.

Adım 4) Şimdi elimizde iki farklı layer var şimdi temel olarak 2 saniye kırmızı nokta, 2 saniye de siyah noktanın görünmesi için animasyonumuzu hazırlayalım.
Window’dan açtığımız Animation kutucuğunda da bir tane layer açıyoruz. (Yine çöp kutusunun yanındaki simgeden yapılıyor.)

Artık iki farklı animasyon karemiz var ve hangisinde hangi renk noktanın olacağına karar verelim.
1. animasyon kutusunu seçip orjinal layer bölümünde siyah noktanın yanındaki göz işaretine basarak onu görüntüden kaldırıyoruz.

Sonra 2. animasyon kutucuğuna basarak orjinal layer bölümünden de kırmızı noktanın göz işaretini kaldırıp, siyahınkini ekliyoruz.

Adım 5) Animasyon kutucuklarının altlarında yazan 0 sec. şuan da 0 (sıfır) saniyeye ayarlı demektir. O görüntünün ekranda kalmasını istediğiniz kadar süreyi yanındaki ok vasıtası ile seçebilirsiniz. Biz örnek olarak 2 saniyelik yapıyoruz.

Artık Play tuşuna bastığımızda 2 saniyede bir görüntülerin değiştiğini görmüş oluyoruz. Şimdi gelelim en önemli kısıma; bunları nasıl gif olarak kaydedeceğiz?
Adım 6) Photoshop CS2 sürümüne kadar olan versiyonlarda: Araçlar bölümünün en altında bulunan Edit in ImageReady tuşuna (Kısayolu: Shift+Ctrl+M) basıyoruz. Ve ImageReady Programı açılıyor. (Önemli Not: Bu tuş Photoshop Cs3′te yoktur.) ImageReady penceresinde File ‘den Save Optimized As… diyoruz ve çalışmamızı gif dosyası olarak kaydetmiş oluyoruz.

Photoshop CS3 ve CS4 için: File menüsünden Save For Web & Devices seçeneğine tıklıyoruz. Ve açılan pencerenin sağ tarafında Preset bölümündeki sekmeyi Gif yapıpıyoruz.

Ve Sonuç;

ww.uydulife.tv
crazyossie isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Etiketler
photoshopta gif yapmak (animasyon)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)