..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > SPOR BÖLÜMÜ > FUTBOL DÜNYASI > Galatasaray
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
10 numara kaptan!
Konudaki Cevap Sayısı
1
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
389

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 11.07.09, 08:05   #1
crazyossie

crazyossie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 109
Yaşım: 42
Konular: 4141
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 31
Rep Puanı : 1000
Rep Seviyesi : crazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud of
Aktivite
Level: 53 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 132 / 1324
Güç: 1897 / 61397
Tecrübe: 96%

İletişim
Standart 10 numara kaptan!

10 numara kaptan!

Galatasaraylı yönetici Haldun Üstünel, takımın kaptanlığına Arda Turan´ın getirildiğini söyledi.

Haldun Üstünel, Galatasaray’ın sabah antrenmanı sonrası gazetecilerle yaptığı sohbette, "Takım kaptanı Arda Turan oldu. Kendisi futbolcularla bir toplantı yaptı. Çok müthiş olumlu bir toplantıydı. Tüm futbolcular sevinçle karşıladılar" dedi.

Üstünel, Arda Turan’ın kaç numaralı forma giyeceğinin sorulması üzerine de "Arda 10 numaralı formayı giyecek" yanıtını verdi. Gazetecilerin, 10 numaralı formayı Lincoln’ün giydiğini hatırlatması üzerine Üstünel, "O forma Lincoln’ün değil. O forma Metin Oktay’ın formasıdır. Biz de bu nedenle Arda’ya bu formayı verdik" diye konuştu.

Üstünel, ikinci kaptanlığa Ayhan Akman, daha sonra Emre Aşık ve Servet’in getirildiğini sözlerine ekledi.

TÖREN YAPILDI
Galatasaray futbol takımında yeni sezonda kaptanlığa getirilen Arda Turan’a yeni görevi düzenlenen törenle verildi.

Galatasaray’ın kamp yaptığı Bochum Renainnance Oteli’nde düzenlenen törende yöneticiler Haldun Üstünel ile Murat Yalçındağ, Arda’nın kaptanlığa getirildiğini belirterek, 10 numaralı formayı genç futbolcuya verdiler.

Futbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel, Galatasaray takımının yeni kaptanı ile birlikte olduklarını belirterek, "O da bu onuru taşımanın heyecanı içinde. Bu forma Lincoln’ün forması değil, Metin Oktay’ın formasıdır. Bu formayı onur ve gururla taşıyacağı için ona emanet ettik. Arda’yı herkes iyi tanır. Duruşu ve beyfendiliği ile ilk günden bu yana görüyoruz. Kendisine olan bu sevgimiz takım arkadaşları için de geçerli. Kimsenin bir tepkisi olmadı. En büyük desteği takım arkadaşları veriyor" dedi.

Yönetim kurulu üyesi Murat Yalçındağ da "Kardeşimizi tebrik ediyorum. 10 numaralı forma sonuna kadar emin ellerde" diye konuştu.

"BENİM İÇİN BÜYÜK GURUR VE ONUR"
Galatasaray’da kaptanlığa getirilen Arda ise çok heyecanlı olduğunu belirterek, "Kusura bakmayın, 22 yaşındayım, heyecanlandım. Bu benim için büyük gurur ve onur. Bu formayı nasıl hak ettiysem aynen taşımaya da devam edeceğim. Bu kaptanlığa layık olacağım" dedi.

Arda Turan, önce 10 numaralı formayı giymek istemediğini, ancak kulüp başkanı Adnan Polat’ın kendisine Metin Oktay’ın formasını emanet etmek istediğini ve buna saygı duyduğunu söyledi.

Neden 10 numarayı istemediği sorusunu Arda, "Herkesin bir tarzı, bir stili vardır. Metin Oktay’ın forması verilecek deyince kabul ettim. Ayhan Akman’a teşekkür ederim. İnanılmaz bir ağabeylik yaptı ve 22 yaşında birine kaptanlığı verdi. Herhalde kendi oğluna verilse bu kadar mutlu olurdu. Bu kaptanlığı nasıl verdilerse, bunu taşırken de aynen devam edeceğim" diye yanıtladı.

"TAKIMDA EMRE AŞIK’IN LAFININ ÜZERİNE LAF SÖYLENMEYECEKTİR"
Arda Turan, kaptanlığa layık olmaya çalışacağını yineleyerek, şöyle devam etti: "Bana efsane olmanın yolunu gösterdi camiamız ve yönetimimiz. Bunu sonuna kadar götürmek istiyorum. Efsane oyuncuların içine girmek istiyorum. Buna layık olmaya çalışacağım. 22 yaşındayım. Ayhan Akman, Emre Aşık, Sabri’ye büyük saygım var. Bu kaptanlığı yaparken desteği onlardan alacağım. Karar alırken onlarla birlikte alacağım. Ben 10 yaşında iken Harry Kewell’a karşı oynayan takımı bir kasanın üzerinde izledim. Ben hiyerarşik düzen istedim. Saygı duyulmasını istiyorum. Kimilerinin arkadaşı, kimilerinin abisi olacağım. Bilinmesini isterim, takımda Emre Aşık’ın lafının üzerine laf söylenmeyecektir. Bundan herkes emin olsun. Burada amaç takımın başarısı. Bunlar başarımız için bir araç. Amacımız şampiyonluklara ve kupalara ulaşabilmek. Benim her şeyim Galatasaray. Hayatımın tek anlamı Galatasaray ve ailem. Hatta Galatasaray ailem. Bugün mutluyum, heyecanlıyım, çünkü bunlar benim için çok özel anlar."

UĞUR UÇAR VE VOLKAN YAMAN’IN BASIN TOPLANTISI
Bu arada, Volkan Yaman ile basın toplantısı düzenleyen Galatasaray’ın genç futbolcusu Uğur Uçar, geçen sezon yaşadığı ağır sakatlığın geçtiğini belirterek, "Ağır bir sakatlık geçirdikten sonra bu kamp benim için iyi oldu. Yoğun tempoda çalışıyorum. Oynadığım maçlar iyi bir hazırlık dönemi geçirmeme neden oluyor" dedi.

Uğur, bu yıl takım içindeki yaş aralığının azaldığını ifade ederek, "Bu sene 3-4 tane 30 yaş üzeri futbolcu kaldı" diye konuştu. Teknik direktör Frank Rijkaard’ın oynattığı sistemin tam istediği sistem olduğunu ifade eden Uğur, sistemin daha çok atağa çıkmayı gerektirdiğini kaydetti.

Uğur, Arda Turan’ın kaptan olmasıyla ilgili ise "Arda bu görevi en iyi yapacak biri. Artık Arda takımımızın yeni lideri. Takım olarak bizimle konuştu. Biz yaş grubu olarak saygı göstereceğiz. O da büyükleri ile fikir alışverişi içinde olacaktır herhalde" değerlendirmesini yaptı.

VOLKAN YAMAN
Galatasaray’ın diğer savunma oyuncusu Volkan Yaman ise çok yoğun bir tempoda çalıştıklarına işaret ederek, "Ağır olmasına rağmen idmanlardan keyif alıyoruz. Geçen yıla oranla fiziksel olarak kendimi daha güçlü hissediyorum. Rekabet olacak. Yeni bir hoca geldi, kadroya girmek için zorlayacağım. Atağa katılmamızı istiyor hocamız. Bizim için değişik bir sistem. Daha önce 4-4-2 oynuyorduk. Bu sistem bizim için iyi, inşallah başarılı oluruz" diye konuştu.

Volkan, Arda Turan’ın kaptanlığa getirilmesine sevindiğini belirterek, "Arda kardeşimize yakışır. Sahada da kendini ispatladı. Hayırlı olsun. Uzun yollar kaptanlık yapar umarım" dedi.

Öte yandan, yeni sezon hazırlıklarını Almanya’da sürdüren Galatasaray’da yöneticiler, teknik ekip ve futbolcular, bu aksam "Show Star 2008" adlı müzikali izleyecekler.
ww.uydulife.tv
crazyossie isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 11.07.09, 11:08   #2
karantina82
ONURSAL YÖNETİCİ

karantina82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 49
Nereden: ankara
Yaşım: 42
Konular: 200
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 24
Rep Puanı : 802
Rep Seviyesi : karantina82 is a splendid one to beholdkarantina82 is a splendid one to beholdkarantina82 is a splendid one to beholdkarantina82 is a splendid one to beholdkarantina82 is a splendid one to beholdkarantina82 is a splendid one to beholdkarantina82 is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 24 [♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 594
Güç: 250 / 27618
Tecrübe: 76%

İletişim

g.s nin bu seneki bu olgun ve akıllı kararları disiplinli olması beni sevindiriyor umarım sezon sonuna kadar bu disiplin korunur
ww.uydulife.tv
**
* BURADA*
**
**
**
**
*
**
**

*
*
**

Her Hakkım Saklıdır ®
| l | l l l l l | l l l | | l l |
²¹°¹³²²³°¹²°¹²³°¹²¹³
karantina82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Etiketler
10 numara kaptan!

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)