..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > SPOR BÖLÜMÜ > FUTBOL DÜNYASI > Fenerbahçe
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Aziz Yıldırım yeniden FB başkanı
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
366

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 24.05.09, 18:25   #1
akbay022
ONURSAL YÖNETİCİ

akbay022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 98
Nereden: Bilgivadisi
Yaşım: 42
Konular: 1822
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 28
Rep Puanı : 950
Rep Seviyesi : akbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to beholdakbay022 is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 46 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 114 / 1142
Güç: 1254 / 52942
Tecrübe: 70%

İletişim
Standart Aziz Yıldırım yeniden FB başkanı

Aziz Yıldırım yeniden FB başkanı

Aziz Yıldırım olağanüstü kongrenin ardından yeniden başkan seçildi. Yıldırım'ın oyları 3 bini aşarken, Kalkavan 800'lerde kaldı.

En son 2000 yılında Vefa Küçük ile başkanlık için çekişip, daha sonraki kongrelere tek aday olarak giren ve açık farkla yeniden seçilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın karşısında dün yine bir aday vardı; Şadan Kalkavan. Kongrenin sonunda kürsüye gelen Yıldırım’ın neler söyleyeceği, nasıl bir konuşma yapacağı merak ediliyordu. Üyelerin alkışları ve ‘büyük Başkan’ tezahüratı arasında kürsüye gelen Yıldırım, sanılanın aksine öylesine rahattı ki, zaman zaman yaptığı espriler, Şadan Kalkavan ve eski Başkan Ali Şen’le girdiği diyaloglarla üyeleri güldürdü. ‘Büyük Başkan’ tezahüratı için, “Beni büyüten Fenerbahçe, bunu herkes bilsin” sözleriyle karşılık veren Yıldırım, konuşmasında şunları söyledi:

‘Fenerbahçelilik bir ayrıcalık’

“Fenerbahçe yalnızca futboldan ibaret değil. 8 amatör branşı bünyesinde barındıran Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür. (Salondan ‘Türkiye değil, Avrupa’nın en büyüğü’ sözleri) Fenerbahçeli olmak bir ayrıcalıktır doğru, Fenerbahçeliliği yaşamak da bir ayrıcalıktır. Herkes yaşayamaz, 24 saatini veremez. Ama bizler 24 saatini veren Fenerbahçeliler’deniz. Her seçimde muhalefet olacaktır. Saygı gösteriyorum. Şadan Bey’i de tebrik ediyorum. İyi ki var. Böyle bir kongreyi hep beraber yaşıyoruz. 11 yıldır iktidardayız. Eleştiriler olacaktır. Her zaman Fenerbahçe’nin menfaatine olan şeyler yapmaya çalıştık.

‘Kimse bize ‘hırsız’ diyemez’
Herkes iyi bilsin ki, Fenerbahçe’nin menfaatine olmayan şeyler yapmadık. Hep Fenerbahçe’yi düşündük, mücadele ettik. Beni tenkik ettikleri konuların çoğu Fenerbahçe ile ilgili. Herkes, herşeyi söyleyebilir. Ama ben ve arkadaşlarım için kimse ‘hırsız’ diyemez. 11 yıllık başkanlığım, çocuklarıma bırakabileceğim en önemli miras ve şereftir. Kulübün borcu var ancak karşılığı da var. Borcun karşılığı olmazsa, o zaman tehlikeli. Geçen kongrede de bir üyemiz, borçtan korkulmaması gerektiğini söylemişti. Doğru. 90 milyon Dolar borcu olan kulübün yalnızca gayrimenkul değeri 200 milyon Dolar. Hisselerinin değeri 850 milyon Dolar. Başka birşey söylemeye gerek yok.

‘Başkanlığın bedelini ödüyorum’
Başkan olduğumda kulübü 26 milyon Dolar borçla devraldım. 11 yılda kulübü, bir futbol takımı değil, spor kulübü olarak gördüm, öyle yönettim. Başkanlığın bedelini ağır ödüyorum. Yanlışlarımız olmuştur, her zaman olacaktır. Sonuçta insanız. Olumlu tenkitleri alır, değerlendiririz. Ama eleştirilerin her gün değişmemesini arzu ediyoruz. Güneş nasıl sıvanmazsa, Fenerbahçe’ye yaptıklarım da sıvanmaz. Fenerbahçe, 11 yıl önceki Fenerbahçe olmadığı gibi, sizler de 11 yıl önceki kişiler değilsiniz. Aklı selim ve anlatılanları takip eden insanlarsınız. Gönlüm rahat. Rahmetli Şükrü Saracoğlu ve Faruk Ilgaz’dan sonra en uzun süre başkanlık yapan kişiyim. Bu onur bana yeter. Fenerbahçe için elimden gelen neyse yaparım. Bugüne kadar yaptım, beni seçerseniz yine yapacağım.”

Kalkavan’ın yanına gidip sarıldı
Fenerbahçe’nin, Avrupa’nın en zengin kulüplerinden biri olduğunu, tesisleşmenin devam edeceğini belirten Yıldırım, bundan sonra yapmayı düşündükleri Ataşehir ve Düzce projeleri hakkında üyelere bilgi verdi. Yıldırım daha sonra, “Herkes bir şiir okuyor. Ben de bir tane okuyayım” diyerek, Mevlana’nın bir şiirini okudu. Ardından tüm üyelere teşekkür eden Aziz Yıldırım, kürsüden inerken, tüm üyeler birer-ikişer yerlerinden kalkıp, çılgınca kendisini alkışlamaya başladı. “Büyük Başkan” tezahüratları arasında kürsüden inen Yıldırım, hemen ön sıradaki Şadan Kalkavan’la bir araya gelip, neşeli bir şekilde kendisine sarılarak başarı diledi. İki başkanın gülerek birbirleriyle konuşması, kongre üyelerinin büyük alkışını aldı.

CAN GEBETAŞ

Karşılıklı atıştılar
Başkan Aziz Yıldırım, konuşması sırasında hem rakibi Şadan Kalkavan hem de eski Başkan Ali Şen’e göndermelerde bulundu. Bunun üzerine Şen ve Kalkavan yanıt verince, salonda karşılıklı atışmalar yaşandı. Kulübü 1998’de 26 milyon Dolar borçla aldığını açıklayan Yıldırım, ön sırada oturan Ali Şen’e dönerek, “Öyle değil mi Sayın Başkan?” diye sordu. Şen’in, Okocha’yı satarak borcu kapattığını, yani borçsuz devraldığını söylemesi üzerine, Yıldırım, “Hayır Sayın Başkan. O, benim marifetim. Ben de kulübe 30 milyon Dolar hibe ettim” yanıtını verdi.

‘Sizinle de kavga etti’
Ardından Kalkavan’a seslenen Yıldırım, “İki yıl birlikte çalıştık. O zaman hatalarda sizin de payınız var. Siz, iyi insansınız da, bazı şeyleri yanlış anlıyorsunuz. Kavgları yapmasaydım, Fenerbahçe’yi bu noktaya getiremezdim. ‘Aileyi birleştireceğim’ diyorsunuz. 10 bin küsur üyeden kaçı benimle kavgalı? Olsa olsa 50’si. Benimle çalıştınız, Ali Şen’le çalıştınız. (Gülerek) Sizinle de kavga edip ayrıldı değil mi Ali Bey? Şadan bey demiş ki, (Gülerek) ‘Anadolu’daki düşmanlıklar Ali Şen ve Yıldırım döneminde arttı.’ Anadolu’da her zaman dostlarımız olmuştur.”

Yıldırım da şiir okudu
“Herkes şiir okuyor. Bir tane de benden” diyen Başkan Aziz Yıldırım, Mevlana’nın şu şirini okudu:
Düne ait ne varsa söylenmiş,
Bıraktım hepsini orada
Çünkü şimdi yeni şeyler söylemek lazım
Her gün yeni bir yere
Konmak ne güzel
Bulanmadan donmadan
Akmak ne hoş
Dünle beraber gitti cancağızım.
Ne kadar söz varsa
Düne ait
Şimdi yeni şeyler
Söylemek lazım.

Vefa, sadece semt adı değil

Fenerbahçe tarihine adlarını altın harflerle yazdırmış Lefter, Can Bartu gibi eski futbolcuların isimleri, Samandıra Tesisleri’ndeki bölümlere verilecek. Başkan Aziz Yıldırım, hayatta olanların dışında vefat etmiş eski sporcu ve üyelerin de bazılarının isimlerini tesislere vermek için Yüksek Divan Kurulu’na başvuracağını açıkladı. Yıldırım, bunları söylerken kendisine bakan rahmetli Muhittin Bulgurlu’nun eşi Nimet hanıma dönerek, “Merak etmeyin Nimet hanım. Muhittin Bey’in adını da bir tesise vereceğiz” dedi.
ww.uydulife.tv

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)