..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > HABER BÖLÜMÜ > HABERLER > Teknoloji Haberleri
Google

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Windows 10 Hakkında İddialı Konuştu!
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
80

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 09.12.14, 16:24   #1
kaptan-8

kaptan-8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 9499
Nereden: Adana
Konular: 6809
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 570
Rep Seviyesi : kaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to allkaptan-8 is a name known to all
Aktivite
Level: 63 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 313 / 1569
Güç: 3139 / 62518
Tecrübe: 76%

İletişim
Standart Windows 10 Hakkında İddialı Konuştu!

Microsoft, Windows 10 Hakkında İddialı Konuştu!

Microsoft'tan Terry Myerson Windows 10 hakkında iddialı konuştu. Myerson Windows 10 işletim sistemi için "gelmiş geçmiş en kapsamlı platformumuz" ifadelerini kullandı

Microsoft merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10'u düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. San Francisco'da 30 Eylül'de düzenlenen etkinlikte Microsoft Windows 9'u atlayarak Windows 10'un tanıtımını gerçekleştirdi.
Bu sistemin tanıtılmasıyla Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi resmen ortaya çıkmış oldu.Microsoft'un İşletim Sistemleri'nin Genel Müdür Yardımcısı Terry Myerson, Windows 10 için düzenlenen etkinlikte sahneye çıkarak bir konuşma gerçekleştirdi.
"Önce mobil, önce bulut" dünyası için Windows'un yeniden yapılması gerektiğine değinen Myerson, Windows 10 ile birlikte işletim sistemlerinin daha fazla cihazda kullanılabileceğini ifade etti. Bunun yanı sıra bir süredir Microsoft'un üzerinde çalıştığı düşünülen her platform için tek Windows uygulama mağazasının gerçeğe dönüşeceği de kesinleşti.Terry Myerson Windows 10 etkinliğinde yaptığı konuşmasında çok önemli bilgiler verdi. Myerson Windows 10 için "gelmiş geçmiş en kapsamlı platformumuz" ifadesini kullandı.
Microsoft'un Windows 8 ve 8.1'in ardından neden Windows 9 değil de Windows 10'u ürettiğine dair her hangi bir açıklama yapılmadı ancak bu kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Şimdiden büyük bir merakla beklenen Windows 10 için gelecek ay bir önizleme sürümü çıkarılacak ancak yeni işletim sisteminin tam olarak hazır hale gelmesi 2015 İlkbahar'ını bulacak.Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 bilgisayar, tablet, telefon, televizyon ve phablet de dahil olmak üzere pek çok cihazda çalışacak.
Tüm bu cihazlar işletim sistemini tek bir uygulama mağazasından alabilecekler. Yani bilgisayarınıza veya telefonunuza indirdiğiniz Windows 10'u diğer cihazlarda da kullanabileceksiniz. Her cihaz için ayrıca bir indirme işlemi yapmanız gerekmeyecek. Microsoft bu yolla Windows 10'un kısa sürede daha fazla kullanıcıya ulaşacağını umuyor. Yine yeni işletim sistemi hem klavye ve farede hem de dokunmatik arayüzde uyumlu bir şekilde çalışmaya devam edecek.Örneğin klavye ve farenin bulunduğu bir bilgisayarı kullanıyorken, Windows 10 size klasik bir masaüstü arayüzü sunacak. Ancak eğer tablet kullanıyorsanız, işletim sistemi tablet moduna geçerek klavyeyi devre dışı bırakacak ve tamamen dokunmatik arayüze odaklı bir görünüme geçecek.Windows 10'un arabiriminde dikkat çeken en önemli özellik klasik masaüstü görünümünün korunmuş olması.
Özellikle Windows 7 ile olan benzerliği dikkatlerden kaçmıyor. Daha da önemlisi ise Başlat menüsünün sabit bir şekilde yine sol alt bölmede kendine yer bulması denilebilir.
Windows 10 ismini taşıyan Microsoft'un yeni işletim sistemi 2015 yılının ortalarına doğru kullanıcılara sunulmuş olacak. Bu akşam tanıtılan Windows henüz test aşamasında olduğundan, Microsoft Windows 10'u deneyen geliştiricilerden geri bildirim alarak yeni işletim sistemindeki pürüzleri gidermeye çalışacak.

ww.uydulife.tv

----------------------------------
Sungate Titan Full HD İptv

42.0°E-39.0°E-46.0°E-19.2°E-16.0°E-13.0°E-9.0°E7.0°E4.9°0.8°W

kaptan-8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)