..:: BİLGİ VADİSİ ::.. BİLGİ VADİSİ RSS   TWİTTER   BİLGİ VADİSİ FORUM FACE GRUBU  

Anasayfa Kimler Çevrimiçi Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   ..:: BİLGİ VADİSİ ::.. > BİLGİSAYAR & İNTERNET BÖLÜMÜ > BİLGİSAYAR DONANIMLARI
Google

BİLGİSAYAR DONANIMLARI Donanım haber, yenilikler, teknik bilgiler özellikler,sorunlar

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
En İyi Kasa Modifikasyonları
Konudaki Cevap Sayısı
2
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
1613

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Eski 23.05.09, 10:29   #1
yergun_002

yergun_002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 3
Nereden: adıyaman
Konular: 2447
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 862
Rep Seviyesi : yergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to behold
Aktivite
Level: 53 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 132 / 1324
Güç: 1901 / 62721
Tecrübe: 97%

İletişim
Standart En İyi Kasa Modifikasyonları

PCkoloji.com olarak sizleri kasa modifikasyonları dünyasında bir tur attırmaya karar verdik. Ünlü modding galerilerinde dolaştık ve sizler için muhteşem görüntüler topladık. Bu galerimizde birbirinden ilginç kasalar göreceksiniz; bazen hayran kalacaksınız ve bazen de korkacaksınız. Evinizin köşesindeki klasik tasarımıyla göze batan kasanızdan bıktıysanız bir an evvel modifikasyon işlemine başlamanızı tavsiye ederiz. Yeni bir kasa almak belki çözüm olabilir ama modifikasyonla uğraşmak boş zamanlarınızı değerlendirmenize ve kasanıza baktığınızda gururlanmanıza yardımcı olabilir.

Bu modifikasyonda kırmızı renk akrilik ve alüminyum ağırlıkta kullanılmış. İki adet ekran kartı ile SLI yapıldığını görmek mümkün. Buradan da anlaşılacağı üzere kasa hem performans yönünden hemde görünüm yönünden süper. Ayrıca soğutma sisteminin de ne derecede başarılı olacağını önceden kestirebilmek hiç zor olmasa gerek.

sistemi ile performans artışına katkıda bulunulmuş. Yan yüzde görünen fanlar radyatörleri soğutuyor. İşlemcinin ve ekran kartlarının üzerindeki sıvı soğutma blokları modding ustası tarafından tasarlanıp yapılmış. Hepsi tek parçadan oluşuyor. Bu da kasayı sadece görünüm olarak değil soğutma sistemi olarak da ilginç kılıyor. Ön taraftaki sıvı tankı da bu fotoğrafta kolaylıkla görülebiliyor.

yoksa, onun haricinde hersey tamam. Zaten yazinin en cok ukunma rekoru kirmasi bunu gosteriyor.

ww.uydulife.tv

La İlahe İllallah kalbimizi karartma.
La İlahe İllallah rızkımızı daraltma.
La İlahe İllallah bizi imansız bırakma.

La İlahe İllallah kabirde bizi bunaltma.
La İlahe İllallah kendi kapından başka kapı aratma.
La İlahe İllallah kendine kul habibine ümmet olmaktan bizi biran bile ayırma.
La İlahe İllallah hesapsız sabır ver.
La İlahe İllallah azapsız kabir ver bizlere Allah'ım…
AMİN AMİN AMİN

ASALET BOYDA DEĞİL, SOYDA OLMALI
İNCELİK BELDE DEĞİL, DİLDE OLMALI
DOĞRULUK SÖZDE DEĞİL, ÖZDE OLMALI
GÜZELLİK YÜZDE DEĞİL, YÜREKTE OLMALI..

yergun_002 isimli Üye şu anda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 23.05.09, 10:31   #2
crazyossie

crazyossie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 109
Yaşım: 42
Konular: 4141
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 32
Rep Puanı : 1000
Rep Seviyesi : crazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud ofcrazyossie has much to be proud of
Aktivite
Güç: 1897 / 62307
Tecrübe: 96%

İletişim

vallaha kasalar güzel modife olmus :D
ww.uydulife.tv
crazyossie isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 23.05.09, 10:32   #3
yergun_002

yergun_002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri

Üye Numarası: 3
Nereden: adıyaman
Konular: 2447
Rep Bilgisi
Rep Gücü : 10
Rep Puanı : 862
Rep Seviyesi : yergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to beholdyergun_002 is a splendid one to behold
Aktivite
Güç: 1901 / 62721
Tecrübe: 97%

İletişim

Bilgisayar kasalarimizi niye modifiye ederiz. Daha iyi performans veya daha iyi bir gorsel obje haline gelebilmeleri icin. Ben uzun bir sure Elan Vital T-5 kasa kullandim. Bu kasa normal krem beyaz renk karisimina sahip bir aluminyum kasa idi. Seneler sonra artik renkten sikilinca makinenin rengini degistirmeye karar verdi. Kasayi aluminyum rengi ile broz karisimi bir boya ile boyamaya karar verdim. Bu islemden once kasayi ince bir zimpara ile zimparalamalisiniz ki boya tutunabilsin. Bu boyama oncesi birde aluminyum boyasi ile astar atin. Kullanacagimiz boya firca izi turevi hatalar ile ugrasmamak icin sprey boya olamali. Bu ozel bir boyadir. Aldiginiz her hangi bir boya bu yuzeyde tutmaz. Ben bu is icin bir DYO shop'a gittim, firmanin Almanya'dan ithal ettigi ozel boyalar konusunda bilgi aldim. Yapacagim isi gorevli arkadasa anlattigimda bana manyakmisim gibi bakti. Okey aslinda pekte haksiz sayilmazdi. Boyamizin rengine karar verdikten sonra efektine karar verdik. Bu pazar oyle genislemis ki, binbir cesit efekte sahip boyalar yapmislar. Mesela bizim kulanacagimiz boya cekic efektine sahip bir boyadir. Boya kururken hucreler olusturarak kuruyur ve gercekten dovulmus izlenimi veriyor. Ayrica optik cihazlarin boyamasi icinde Revell marka siyah saten boya kullandim. Bu toz tutmayan ozel bir maket boyasidir. Uzerine ise gene Revell markasinin ozel maket vernigini kullandim. Zaten parlak olan boya iyice parlak hale geldi. Bu noktada is biraz uzmanlik istiyor. Zira boyayi düzgün surmek gerekiyor ayrica kapaklarin duzgun kapanmasi icin ince bir kat atmalisiniz.Ayrica optik cihazlari sokmelisiniz ki, cihaza boya bir zarar vermesin. Sprey boyanizi da kutusundaki kullanma talimatina gore atin. Sunu unutmayin ki bu isleme basladiginiz anda cihazlariniz garanti disi olacaktir. Revell boyayi tum maketcilerde bulabilirsiniz gene bu boya ile kullanacaginiz vernikte ayni yerden tedarik edilebilir. Kullanacaginiz firca mutlaka at kilindan ve kaliteli olsun bu kadife gibi bir dokunusu ve boyada kil kalmasini onleyecektir. Ksanin tum panelleri sokuldukten sonra boyama isi bir saatte bitiyor tum aksam boyayi kurmada bekletin ki, optimal sonucu alabilesiniz. Tum islem oldukca ucuz bir fiyata cikiyor ve sonuc goruldugu bibi cok basarili. Bu noktada bilimum fantastik isi yapabilirisiniz; hic satilmayan renkte bir kasa veya manzara resimli bir kasa gibi olay sizin yaraticiliginiza kalmis...

Bilindigi gibi yaptigimiz modifikasyonlar gorsellik kadar performansa da etki etmeli: en azindan benim icin boyle. Cirkin bir modifikasyon yapacagima hic yapmam. Yasanan tum bu coskunun sebebi makinemizin yan tarafına acılacak delik ve takilacak fanlari guzel gostermek icindir. Bilindigi gibi overclock edilen bir ekran karti normal isisini cok daha fazla gecer. Kartimizin uzerindeki komponentlere ve hatta RAM'lere zarar vermemek icin kart kesinlikle iyi sogutulmalidir. Bir kartin sogutmasi tabii ki, RAM heatsinkleri ve yongaseti uzerine iyi bir iletken -mesela arctic silver- ile yapistirilmis iyi bir fana baglidir. Fakat bunlar cogu zaman yeterli olmayacaktir. Ekstra onlemler gerekir. Benim sundugum cozum aslinda basit. Kasanin yan tarafinda tam ekran karti uzerine ufleyecek sekilde fan veya fanlar takmak. Gorunus olarak bu gayet basit bir is gibi gelir. Fakat aluminyum bir paneli delmek aslinda hic kolay olmayan bir seydir. Bu noktada ben bu konuda kabiliyetsizim derseniz bir tornaciya gidebilirsiniz.

Eger yaparim diyorsaniz iste tarif; oncelikle fanlarin takilacagi alani isaretleyin. Bunlar her bir fan icin minimum iki maksimum dort adet delik olacaktir. Bunun akabinde fanin pervanelerinin etki alani cevresini cizin. Bu yuvarlak bir delik acilma sablonu olacaktir. Bu noktada evdeki ekipmanlarla yuvarlak kesmek olum olacagindan bunlari dikdortgen hale getirin. Bir hirdavatcidan bulacaginiz cıvata ve somunlarla fanlari sabitleyecegiz bu civataya gore bir adette matkap ucu alin. Bu is icin hirdavatcidan destek alin. Aluminyum cabuk saran bir maddedir. Matkap ucundaki helisleri doldurup kirabilir. Bu tehlikeli olacaktir. Bu yüzden islemi dusuk devirli bir matkapta yapin. Akabinde bir canavar ile panele girisin. Bu isi dikkatli yapin. Kor haldeki aluminyum parcalari caninizi yakabilir hatta yangin bile cikartabilirsiniz. Dusuk devirli bir canavarla canavari dik tutarak kasanizi kesin. Bu kolay gozukebilir ma degil. Size tavsiyem bir tornaciya gitmeniz. Ben ilk kendim yapmaya calistim. Evde olmayinca tornaci ile beraber yaptik. 2mm aluminyumu ozel dekupaj tezgahinda cart diye kestik. Kesim isi bitince derin bir oh cekerek bir sise bira icin, muhtemelen su an caniniz cikmis durumda Merak etmeyin bundan sonrasi inanin cok daha zevkli. Biranizi bitirip biraz dinlenince fan takma islemine gecebilirsiniz. Ben fanlarimi bende geleneksel hale gelen Panaflow FBA06T12L marka fan olarak sectim.Bu fandan iki adet kullandim. İlk once fanin dis yuzeyinindeki tanitim parcasini cikarttim. Bu bolgeye ozel beyaz boya ile bir astar cektim. Bu boyayi bir maketciden alabilirisiniz. Revell marka olmasina dikkat edin cunku cok guzel kuruyorlar.

Ince guzel bir firca ile fanlarima macro cosmos mikro cosmos -ying yang yani- isareti yaptim. Bu amblemi gene Revell marka satin black ve gold renkleri ile yaptim. Kurumasinin akabinde isolasyon bandi ve havye kullanarak gerekli elektrik baglantisini hazirladim ve bir adet soket taktim. Kasanin yan tarafi fan kesimi icin iyice hasat oldugundan bu bolgeye ozel boyaci bandi cekip gene satin black ile boyayip, hirdavatcidan aldigim somun ve civatalar ile kasanin yan paneline taktim. Bu noktada fanlarin kasa ile birlestigi noktaya kaucuk destekler koyun bu olasil titresimlerin absorbe edilmesine yardimci olur. Fanlarin yonunu kasanin icine hava girecek sekilde takmayi unutmayin sakin. Sonuc olarak yandaki resimde gordugunuz gibi goruntusu harika bir kasaya ve guzel gozuken ve cok ise yarayan bir sogutma sistemine sahip olduk. Hos yeni kasalarda bu cozum sunuluyor ama eski kasalar icin bence lezazetli bir deneyim. Neyse bu sayede ekran kartinizi minimum 5 derece fazladan sogutabilirsiniz. Yeni atraksiyonlarda gorusmek uzere....
ww.uydulife.tv

La İlahe İllallah kalbimizi karartma.
La İlahe İllallah rızkımızı daraltma.
La İlahe İllallah bizi imansız bırakma.

La İlahe İllallah kabirde bizi bunaltma.
La İlahe İllallah kendi kapından başka kapı aratma.
La İlahe İllallah kendine kul habibine ümmet olmaktan bizi biran bile ayırma.
La İlahe İllallah hesapsız sabır ver.
La İlahe İllallah azapsız kabir ver bizlere Allah'ım…
AMİN AMİN AMİN

ASALET BOYDA DEĞİL, SOYDA OLMALI
İNCELİK BELDE DEĞİL, DİLDE OLMALI
DOĞRULUK SÖZDE DEĞİL, ÖZDE OLMALI
GÜZELLİK YÜZDE DEĞİL, YÜREKTE OLMALI..

Konu yergun_002 tarafından (23.05.09 Saat 10:37 ) değiştirilmiştir..
yergun_002 isimli Üye şu anda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)